Jest nowy zwiastun "Nienawistnej ósemki". Quentin Tarantino chce, aby "spędzić święta z kimś, kogo nienawidzisz"

Najnowszy film Tarantino ma wejść do amerykańskich kin na święta - 25 grudnia. Ale wtedy tylko w wybranych kinach i w specjalnym formacie - 70 mm. Polska premiera cyfrowej wersji produkcji zaplanowana jest na 15 stycznia.

W najnowszym zwiastunie zapowiadającym "Nienawistną ósemkę" zostają przedstawieni wszyscy tytułowi bohaterowie. W filmie Quentina Tarantino zobaczymy m.in. Samuela L. Jacksona, Kurta Russella i Jennifer Jason Leigh.

Jedyna kobieta wśród bohaterów (Jennifer Jason Leigh) ma zostać powieszona. Czym ma zająć się podobno niezwyciężony kat (Kurt Russell). I zamierza na tym nieźle zarobić. Chyba, że ktoś będzie chciał pokrzyżować mu plany...

Wydarzenia w "Nienawistnej ósemce" mają miejsce po wojnie secesyjnej w Wyoming. Dwóch łowców głów szuka schronienia przed śnieżycą, ale wkrótce okazuje się, że zostają uwikłani w krwawą intrygę. Już w zwiastunie filmu trup ściele się gęsto.

Inspiracje czerpane z seriali westernowych

Tarantino mówił w wywiadach, że film jest inspirowany serialami westernowymi jak "Bonanza" i "The High Chaparral".

Obraz wejdzie do kin w USA 25 grudnia w ograniczonej dystrybucji w formacie 70 mm. Nie wiadomo, czy takiej formie będzie można obejrzeć film w Polsce. Światowa premiera w wersji cyfrowej zaplanowana jest na 8 stycznia. Polska widownia będzie mogła zobaczyć film 15 stycznia.

Więcej o: