Hannah Murray nie boi się kontrowersyjnych ról. W "Tajemnicach Bridgend" znowu o samobójstwach nastolatków [ZWIASTUN]

W ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesięcioro nastolatków popełniło samobójstwo w małym walijskim miasteczku Bridgend. Ta autentyczna historia stała się inspiracją dla realizacji filmu "Tajemnice Bridgend", w którym jedną z głównych ról gra Hannah Murray, aktorka znana z seriali "Skins" i "Gra o tron".
 

Murray w kontrowersyjnym i bardzo popularnym serialu "Skins" (w Polsce znanym także pod tytułem "Kumple") zagrała nastolatkę, która zmaga się z zaburzeniami odżywiania i ma na koncie próbę samobójczą. W przebojowej "Grze o tron" wciela się natomiast w Goździk - młodą matkę z trudną przeszłością i niepewną przyszłością... W pełnometrażowym debiucie fabularnym nagradzanego dokumentalisty Jeppe Ronde'ego aktorka znowu gra nastolatkę.

Sara wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, po kilku latach powraca do Bridgend. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem znajomych, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.

Murray została wyróżniona za rolę Sary na Tribeca Film Festival 2015. "Tajemnice Bridgend" nagrodzono podczas imprezy także za zdjęcia i montaż. Film ma na koncie także wyróżnienia na innych festiwalach filmowych. W kinach produkcję będzie można oglądać od 11 grudnia.

Więcej o: