Wracają potwory! Będzie nowa seria - na pierwszy ogień Tom Cruise i "Mumia"

Myśleliście, że już wystarczy kinowych tasiemców? Spokojnie, będą kolejne. Tom Cruise zagra w reboocie horroru "Mumia", który reżyseruje Alex Kurtzman. Film ma otworzyć nową erę filmów o klasycznych potworach wytwórni Universal.

Scenariusz filmu pisze Jon Spaihts. Niewiele wiadomo o filmie, poza tym, że jego akcja ma zostać osadzona we współczesności. Cruise prawdopodobnie nie zajmie się produkcją filmu, ale ma zagrać w nim znaczącą rolę.

"The Mummy" ma otworzyć nową serię wytwórni Universal, która bazować będzie na klasycznych horrorach. Potwory z różnych filmów mają pojawiać się w epizodycznych scenach w każdym z planowanych rebootów, by na końcu spotkać się w filmie w stylu "Avengers".

Na początku był Karloff

"Mumia" Karla Freunda z 1932 roku zyskała popularność dzięki wcielającemu się w nią Borisowi Karloffowi. W późniejszych filmach grali ją między innymi Tom Tyler, Lon Chaney Jr. i Arnold Vosloo.

Tom Cruise pracuje obecnie na planie filmu "Jack Reacher: Never Go Back". Ostatnio na ekranie oglądaliśmy go w filmie "Mission: Impossible 5".

 
Więcej o: