Emocjonalny rollercoaster 10-letniego związku. "Bercot łamie serce, a Cassel nigdy nie zagrał lepiej"

- Długo czekała, spotkała wielką miłość i robi wszystko, by nie jej nie stracić. Tak, walczy - mówi o głównej bohaterce "Mojej miłości" reżyserka Maiwenn. Film z Vincentem Casselem i nagrodzoną na festiwalu w Cannes Emmanuelle Bercot wchodzi do kin 15 stycznia. Jest już polski zwiastun.

Georgio (Vincent Cassel) to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu adwokatki Tony (Emmanuelle Bercot), zmienia je o 180 stopni. Ich związek, pokazany w czasie 10 lat, jest jak narkotyk - wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster.

- Zakochują się jednak w sobie euforycznie, żenią się, mają dziecko. Ale w pewnym momencie coś się dyskretnie w tej relacji przesuwa: on chce mieć coraz wolności i przestrzeni tylko dla siebie, ona walczyć próbuje o to, żeby być dla niego jedyną - pisał o filmie Paweł T. Felis, relacjonując Festiwal Filmowy w Cannes.

Zobacz wideo

"Spotkała wielką miłość i robi wszystko, by nie jej nie stracić"

- Chciałam, żeby była adwokatką i nie jest to przypadek. Na ekranie nigdy nie widzimy jej w pracy, film skupia się wyłącznie na jej miłosnej relacji z Giorgiem, ale podobała mi się myśl, że pracuje, broniąc innych ludzi - tych złych i tych niewinnych - i że w podobny sposób broni swojego mężczyzny. Długo czekała, spotkała wielką miłość i robi wszystko, by nie jej nie stracić. Tak, walczy. "Nie po to czekałam przez te wszystkie lata, żeby teraz spłodzić dziecko i zwiać" - mówi swojemu bratu - mówi o postaci Tony Maiwenn, reżyserka filmu.

- Bercot łamie serce, a Cassel nigdy nie zagrał lepiej, a aktorzy drugoplanowi - szczególnie Louis Garrel jako brat Tony, Solal - podbijają stawkę gry dwójki głównych aktorów, bo to Solal odkrywa negatywny wpływ, jaki wywiera Georgio - chwali obsadę Peter Debruge w "Variety" .

Emmanuelle Bercot otrzymała za "Moją miłości" nagrodę dla najlepszej aktorki ex aequo z Rooney Marą nagrodzoną za rolę w filmie "Carol" Todda Haynesa na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Maiwenn jest aktorką, modelką, scenarzystką i reżyserką. Muza marki Chanel. Szerokiej publiczności zapadła w pamięć jako diva Plavalaguna w "Piątym elemencie". W 2006 roku wyreżyserowała swój debiut fabularny "Pardonnez-moi". Pięć lat później zaprezentowała na festiwalu w Cannes swój drugi film "Polisse", za który otrzymała Nagrodę Jury. "Moja miłość" to jej trzecia fabularna produkcja. Film wchodzi do kin 15 stycznia.

Więcej o: