"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" najdroższy w Hollywood? Jest nowe wideo zapowiadające film

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" to pierwsza produkcja, w której wystąpią obok siebie Batman (Ben Affleck) i Superman (Henry Cavill). Budżet filmu Zacka Snydera może być wyższy od dotychczasowego rekordzisty "Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach".

W zapowiedzi Superman demaskuje Batmana, zdzierając z jego twarzy maskę. Ich spotkanie ma miejsce w lochu, w którym przetrzymywany jest Batman. Czego jeszcze mogliśmy się do tej pory dowiedzieć o losach dwóch największych superbohaterów, którzy spotkali się w filmie Zacka Snydera?

Zobacz wideo

Batman obawia się, że Superman może być zagrożeniem dla ludzkości. Dochodzi do starcia herosów. A świat musi się zastanowić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wojna Batmana i Supermana zostaje jednak przerwana przez pojawienie się nowego wroga, który stawia cały świat w niebezpieczeństwie, jakiego do tej pory nie doświadczył - podaje Comingsoon.net.

Najdroższy film w historii?

Szacowany budżet "Batmana v Supermana: Świtu sprawiedliwości" może wynieść 410 mln dol. Teraz rekord należy do "Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach", których budżet wynosił 410,6 mln dol. Jest więc całkiem możliwe, że film Snydera przewyższy ten wynik - podaje Cinemablend.com .

W filmie obok Afflecka i Cavilla zobaczymy Gal Gadot w roli Wonder Woman, Jesse'ego Eisenberga jako Lexa Luthora, Amy Adams jako Lois Lane, Jeremy'ego Ironsa w roli Alfreda. W obsadzie znaleźli się również Holly Hunter, Callan Mulvey, Scoot McNairy, Jena Malone, Diane Lane i Tao Okamoto. Scenariusz napisał Chris Terrio na podstawie szkicu Davida S. Goyera.

"Powiedz, krwawisz?"

W kwietniu pojawił się pierwszy zwiastun filmu o starciu superbohaterów. W jego początkowej części głos z offu zadaje pytanie, czy Superman jest obrońcą ludzkości, czy raczej stanowi dla niej zagrożenie. W dalszej części zapowiedzi produkcji słyszymy głos Alfreda, który mówi "gorączka, szał... poczucie bezsilności, które zmienia dobrych ludzi w okrutnych". Wkrótce widzimy nowe zabawki Batmana i w końcu jego spotkanie z Supermanem (Henry Cavill). Mroczny Rycerz pyta: "Powiedz, krwawisz?" I dodaje: "Będziesz".

Zobacz wideo

Drugi zwiastun ma pojawić się w środę podczas premiery nowego odcinka amerykańskiego programu telewizyjnego "Jimmy Kimmel Live!". Premiera filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" odbędzie się w USA 25 marca 2016 roku. W Polsce film trafi do kin 1 kwietnia.

Więcej o: