Krampus. Duch Świąt

Krampus sam w domu.

Żeby Święty Mikołaj się nie przepracował, w krajach niemieckojęzycznych towarzyszy mu demoniczne, rogate stworzenie imieniem Krampus, zajmujące się karaniem niegrzecznych dzieci. Twórca cenionego horroru komediowego "Upiorna noc Halloween" Michael Dougherty postanowił przenieść tę postać na amerykański grunt i pozwolić jej zabłysnąć na srebrnym ekranie.

Max nigdy nie miał wesołych świąt, a te zapowiadają się jeszcze posępniej. Wszystko dlatego, że chłopiec nieopatrznie ściągnie do domu tytułowego bohatera. Może chociaż widmo tragicznej śmierci z rąk demonicznego potwora sprawi, że mama (Toni Collette), tata (Adam Scott) i reszta dysfunkcyjnej rodzinki w końcu się do siebie zbliży?

Film Dougherty'ego ma być rzeczą i śmieszną, i straszną - czymś pokroju "Gremlinów". Czy dostarczy rozrywkę na równie wysokim poziomie? Niestety, tego nie wiem - "Krampus" wedrze się do kin bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Krampus. Duch Świąt", fantasy, horror, USA 2015, 100 min. reż. Michael Dougherty, występują: Adam Scott, Toni Collette, David Koechner, Allison Tolman, Conchata Ferrell, Emjay Anthony, Emjay Anthony, Stefania Owen

Więcej o: