Za kulisami "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy". Jest Mark Hamill. A wypatrywany Luke Skywalker?

O filmie wypowiadają się m.in. Daisy Ridley, Oscar Isaac, J.J. Abrams i John Boyega, który na widok Sokoła Millennium (ang. Millennium Falcon), wykrzyknął: "o mój Boże. Aż się trzęsę z wrażenia. Kosmos". Twórcami tej produkcji są... fani!

- Wszyscy, którzy tu pracują, to zdeklarowani fani - mówi Kethleen Kennedy, producentka filmu. Wideo przedstawiające pracę na planie "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy" i wypowiedzi twórców zostało przedstawione premierowo na festiwalu Comic-Con w Brazylii.

Reakcje Boyegi zarejestrowane przez kamery nie są odosobnione. - Od dziecka jestem fanem "Gwiezdnych wojen". Obłęd. Rozejrzyjcie się - mówił na planie Oscar Isaac.

- Niesamowita opowieść o ludziach szukających swojego miejsca w świecie. Ci bohaterowie... Te historie... Chociaż wszystko dzieje się w odległej galaktyce, ich losy są nam takie bliskie - mówi Daisy Ridley, filmowa Rey.

Zobacz wideo

Losy Luke'a Skywalkera pozostają zagadką

W nowym materiale wideo zapowiadającym produkcję pojawia się także Mark Hamill. - Wracam do opowieści, która tyle znaczy dla tak wielu ludzi - mówi aktor. Ale nie znowu nie widać Luke'a Skywalkera, co znów każde zadać pytanie, czy bohater nie przeszedł na ciemną stronę Mocy?

Takie spekulacje pojawiły się po raz pierwszy w 2005 roku po programie "Dinner for Five", w którym wzięli udział Hamill i J.J. Abrams. Aktor zdradził wtedy, że podsunął reżyserowi pomysł, żeby Skywalker stał się czarnym charakterem. - Myślałem, że tak to będzie wyglądało po tym, jak skończyliśmy "Imperium kontratakuje"... Będę musiał wrócić, ale wówczas na celowniku będę miał Hana Solo i zabiję albo jego, albo księżniczkę , albo kogoś, kogo wszyscy lubią - mówił.

Ostatni film kinowy z serii "Gwiezdne wojny" miał premierę 10 lat temu - 15 maja 2005 roku na ekrany wszedł "Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów". Akcja "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie Mocy" ma się rozgrywać około 30 lat po wydarzeniach z "Gwiezdnych wojen: Powrotu Jedi" z 1983 roku. Polska premiera filmu J.J. Abramsa jest zaplanowana na 18 grudnia.

Zobacz wideo
Więcej o: