Powstanie "Kill Bill 3"? Quentin Tarantino: Mam taki pomysł...

Od premiery drugiej części "Kill Billa" mija w tym roku 11 lat, ale ten film się nie starzeje. Quentin Tarantino, który promuje teraz "Nienawistną ósemkę", w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że jest szansa na kontynuację.

Ben Mankiewicz z "What The Flick?!" przeprowadził godzinną rozmowę z Quentinem Tarantino. Jednym z wątków rozmowy były plotki na temat "Kill Billa 3". - "Kill Bill 3" wciąż jest prawdopodobny! Zwłaszcza z jednego powodu: ja i Uma [Thurman] bardzo chcielibyśmy znowu razem pracować - mówi Tarantino. - Poza tym, w obu filmach jej bohaterka wiele wycierpiała. Musiała przejść naprawdę dużo. Zarówno Beatrix, jak i Uma. Dlatego chciałbym dać jej tę odrobinę spokoju. Aby mogła spędzić trochę czasu ze swoją ekranową córką i nie musiała bawić się w kino gatunkowe. Mogłaby choć przez chwilę cieszyć się normalnym życiem. Mam taki pomysł, aby w filmie wszyscy mieli dokładnie tyle lat, ile w prawdziwym życiu - dodaje reżyser.

Okazało się, że to nie jedyny powód. - Wydaje mi się, że "Kill Bill" był moim najbardziej wizjonerskim filmem od czasu "Pulp Fiction", w kontekście stworzenia świata, który tak naprawdę nie istnieje. Świata, w którym na pokład samolotu można wnieść miecz samurajski i w którym 14-letnie dziewczyny spędzają czas w barach, a następnie zabijają mężczyzn, co w dodatku uchodzi im na sucho - ocenia Tarantino. - To był chyba mój największy odkrywczy wkład do kina. Moje ostatnie dokonania były inne, bardziej literackie i gęste, dlatego miło byłoby wrócić do tego świata, w którym słowa to nie wszystko - mówi.

Uma Thurman w przeszłości podkreślała, że bardzo chętnie wróciłaby do roli Beatrix Kiddo. Tarantino przedstawił nawet wstępny pomysł na trzecią część: mogłaby ona opowiadać o zemście córki Vernity Green (Vivica A. Fox), Nikki, na Pannie Młodej. Przypomnijmy sobie stosowną scenę z pierwszej części "Kill Bill":

 

Niżej cały wywiad z Quentinem Tarantino dla "What The Flick?!":

 
Więcej o: