Najlepszy film i serial 2015 roku? Barack Obama już wybrał

Oscarowa nominacja co prawda to nie jest, ale pochwała od prezydenta USA też już coś znaczy - skomentował "Vanity Fair". O co chodzi? O kwestionariusz magazynu "People", w którym Barack Obama zdradził, jaki film 2015 roku podobał mu się najbardziej.

Choć prezydent Stanów Zjednoczonych, wiadomo, jest człowiekiem raczej zajętym, znajduje też czas na oglądanie filmów. W wywiadzie dla "People" zdradził, jaka tegoroczna produkcja podobała mu się najbardziej. Był to "Marsjanin" Ridleya Scotta - tegoroczny hit science fiction z Mattem Damonem w roli głównej. Najwyraźniej Obama postanowił nieco zmienić ciężar gatunkowy, bo rok temu prezydent za najlepszy film roku uznał "Boyhood" Richarda Linklatera.

Zobacz wideo

Na to samo pytanie odpowiedziała również pierwsza dama USA, Michelle Obama. Jej ulubioną produkcją jest doceniona przez krytyków i publiczność animacja Pixara "W głowie się nie mieści".

Uzasadnienia? Nie tym razem. Ale prezydencka para wskazała inne swoje ulubione tytuły ze świata współczesnej popkultury. I tak: ulubiony serial prezydenta to "The Knick", piosenka - "How Much a Dollar Cost" Kendricka Lamara, książka - "Fates and Furies" Lauren Groff. Wybór pierwszej damy: serial - "Czarno to widzę", piosenka - "Uptown Funk" Bruno Marsa i książka - wspomnienia Elizabeth Alexander "The Light of the World".

Więcej o: