Tęsknicie za światem Harry'ego Pottera? Jest pierwszy zwiastun "Fantastycznych zwierząt"

Miał być 15 grudnia i jest 15 grudnia. W sieci ukazał się zwiastun "Fantastic Beasts and Where to Find Them", filmowego powrotu do świata znanego z serii o Harrym Potterze. Scenariusz nowego filmu napisała sama J.K. Rowling.

Wiadomo: będą czarodzieje, czarownice i inne magiczne dziwadła. Rowling jednak od początku zastrzegała, że nie chodzi ani prequel, ani sequel "Harry'ego Pottera". Więc co? Pisarka deklaruje: - To będzie rozszerzenie magicznego świata.

 

Magiczne pewnie będą też zyski z produkcji i już teraz też możecie się szykować na mały renesans czarodziejskiej manii.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nazwa fikcyjnego podręcznika (biblii w świecie tzw. magizoologii), z którego wiedzę w przebojowej serii czerpali młodzi adepci Hogwartu. Obraz - wyreżyserowany przez znanego fanom filmów o Potterze Davida Yatesa - będzie opowiadał historię jego autora, Newta Scamadera o twarzy, gestach i głosie Eddiego Redmayne'a. Obok niego zagrali jeszcze m.in. Katherine Waterston, Ezra Miller, Dan Fogler czy Jon Voight.

A to dopiero początek...

Premiera filmu zapowiedziana została na listopad przyszłego roku i zgodnie z oczekiwaniami prasy oraz obowiązującymi trendami - na jednej produkcji się nie skończy. "Fantastyczne zwierzęta" mają zapoczątkować kolejny cykl (na razie mówi się o trylogii), co więcej: Warner Bros. (a więc wytwórnia odpowiadająca za wypuszczenie do kin wszystkich ośmiu filmów o Potterze) planuje dodatkowo wypuszczenie gadżetów i gry wideo związanych z tytułem.

Będzie sukces? Bez wątpienia. Seria o młodocianym czarodzieju była jedną z najbardziej kasowych serii w historii kina - przyniosła jej blisko 8 mld dolarów z samej sprzedaży biletów.

Więcej o: