Pierwsze spojrzenie na Natalie Portman w roli Jacqueline Kennedy! Podobna?

Serwis Deadline.com opublikował pierwsze zdjęcie Natalie Portman w roli Jacqueline Kennedy. Film "Jackie" jest na etapie zdjęć.

Zdjęcia do filmu "Jackie" powstają w Paryżu . Obraz w reżyserii Pablo Larraina skupi się na wyborach podjętych przez pierwszą damę Stanów Zjednoczonych po zabójstwie jej męża Johna F. Kennedy'ego.

 

Fot. za Deadline.com

W obsadzie filmu obok Natalie Portman znaleźli się Greta Gerwig, Peter Skarsgaard, Max Casella, Beth Grant i John Hurt.

"Jackie" reżyseruje Pablo Larrain na podstawie scenariusza napisanego przez Noah Oppenheima. Larrain ma na swoim koncie Srebrnego Niedźwiedzia na ostatnim Berlinale za film "El Club", który był chilijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Nie znalazł się jednak ostatecznie na krótkiej liście Amerykańskiej Akademii Filmowej . - Podobno w kraju produkcji reklamowany jest jako czarna komedia. Jeśli to prawda, Chilijczycy muszą mieć najczarniejsze poczucie humoru na świecie - pisał w recenzji filmu Marek Kuprowski .

Larrain otrzymał także nagrodę "Quinzaine des Réalisateurs" Festiwalu Filmowego w Cannes za film "Nie". "Jackie" będzie pierwszym anglojęzycznym filmem Larraina.

Za produkcję filmu obok Protozoa Pictures będą odpowiadać także LD Entertainment i Bliss Media. Producentami obrazu są Darren Aronofsky i Scott Franklin.

Więcej o: