Anna Dymna: Dla takiej sceny w toalecie publicznej warto wiele wytrzymać. Jest zwiastun komedii "Excentrycy"

Premiera "Excentryków", nowej komedii z Maciejem Stuhrem w roli głównej, już 15 stycznia. Ale film wcześniej będzie można obejrzeć przedpremierowo - w sylwestra w wybranych kinach. I jest już zwiastun nagrodzonego w Gdyni filmu Janusza Majewskiego.

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" to historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band.

Zobacz wideo

W skład zespołu wchodzą: gardzący muzyką stroiciel fortepianów Zuppe (brawurowa rola nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni Wojciecha Pszoniaka), milicjant, który przed wojną był trębaczem (Wiktor Zborowski) dystyngowany doktor Vogt (Jerzy Schejbal), klarnecista amator (Adam Ferency) i młodzi bikiniarze (Wojciech Mazolewski z zespołem). Dołączają do nich siostra Fabiana - Wanda (Sonia Bohosiewicz), która przed wojną była znaną śpiewaczką jazzową, oraz tajemnicza femme fatale Modesta (Natalia Rybicka).

Jest już dostępna ścieżka dźwiękowa do filmu "Excentrycy" >>

"Dla takiej sceny w toalecie publicznej warto wiele wytrzymać"

Big-band ćwiczy repertuar w pensjonacie, który kiedyś należał do Bayerowej (Anna Dymna). zmęczonej życiem, ale niepozbawionej humoru gospodyni.

- Znam Janusza niemal całe moje aktorskie życie. Naszą współpracę można teraz żartobliwie zamknąć w kilku słowach: "Od królowej do babci klozetowej". Rozumiemy się bez zbędnych słów. Rolę proponował mi z pewną obawą. Wzruszył mnie, gdy spytał: "Aniu, czy zgodziłabyś się zagrać starą, grubą, wulgarną babę, która w dodatku zostaje babcią klozetową?" - opowiada Dymna.

- Ta rola wymaga od aktorki odwagi, pokazania brzydoty przemijania. Dla mnie to wspaniałe wyzwanie. Pracowało się wspaniale, a dla takiej sceny w toalecie publicznej warto wiele wytrzymać. Śmieję się, że mam jeszcze jeden zawód - dodaje.

Za film, który jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego "Excentrycy", Majewski otrzymał Srebrne Lwy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Przedpremierowe pokazy odbędą się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce! Film będą mogli zobaczyć mieszkańcy m.in. Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Kalisza, Katowic, Kielc, Krakowa, Legnicy, Lublina, Płocka, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miast. Pełną listę kin można sprawdzić TU >>

Do regularnej dystrybucji film Majewskiego wchodzi 15 stycznia.

Więcej o: