"Nienawistna ósemka" Tarantino wyciekła do internetu przed premierą. Najbardziej pechowy film Hollywood?

"Nienawistna ósemka", niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku, wyciekł do sieci jeszcze przed oficjalną premierą. Podobna przykrość spotkała Alejandro Gonzáleza Inárritu ze "Zajawą". A piraci zapowiadają, że do internetu trafią kolejne produkcje.

To nie pierwsze kłopoty Quentina Tarantino z westernem, w którym występują m.in. Samuel L. Jackson, Kurt Russell i Jennifer Jason Leigh. W zeszłym roku Quentin Tarantino informował, że zdecydował się porzucić pracę nad "Nienawistną ósemką" z powodu wycieknięcie scenariusza filmu.

Zobacz wideo

Teraz reżysera spotkały kolejne problemy. Film znalazł się w internecie w wyjątkowo dobrej jakości przed oficjalną premierą, która zaplanowana jest na 8 stycznia w światowej dystrybucji. Jednak już 25 grudnia w ograniczonej dystrybucji w formacie 70 mm obraz wejdzie do kin w USA. W Polsce western znajdzie się w kinach 15 stycznia

A skala przecieku nie jest mała. Torrentfreak.com podaje, że w poniedziałek najnowszy film Tarantino mógł być ściągnięty z popularnych stron z torrentami już ponad 220 tys. razy.

Nie tylko "Nienawistna ósemka" w internecie przed premierą

Podobna sytuacja spotkała także Alejandro Gonzáleza Inárritu. W sieci pojawił się film "Zjawa" z Leonardo DiCaprio, który w ograniczonej dystrybucji także ma wejść do kin 25 grudnia. A w naszych kinach będzie można go zobaczyć w 29 stycznia. Torrentfreak.com szacuje, że "Zjawa" w poniedziałek mogła zostać ściągnięta z internetu 300 tys. razy.

Zobacz wideo

To rola w tym filmie ma przynieść szczęście DiCaprio , który uchodzi za przykład hollywoodzkiego aktora wielkiego formatu, który jeszcze nigdy nie został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową. "Birdman" Inárritu podczas ostatniej ceremonii wręczenia Oscarów zgarnął cztery statuetki.

Wkrótce Oscary. To nie przypadek

Torrentfreak.com podaje, że na pirackich stronach znalazły się także filmy "Creed: Narodziny legendy" z Sylvesterem Stallone, "Steve Jobs", "Legend" i "Joy". Ale mając na uwadze gorący okres w Hollywood, poprzedzający rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, wycieki "Nienawistnej ósemki" i "Zjawy" są najdotkliwsze.

Co spowodowało, że właśnie teraz wyciekły te oczekiwane filmy? Uk.businessinsider.com wiąże te wydarzenia z sezonem przyznawania najważniejszych nagród filmowych. To m.in. członkom jury Amerykańskiej Akademii Filmowej, nagród BAFTA i Złotych Globów udostępniane sa kopie filmowe. I to może być droga, którą obrazy przedostają się do sieci.

Ceremonia wręczenia Oscarów 28 lutego.

Więcej o: