Benedict Cumberbatch i Martin Freeman jako Sherlock Holmes i Dr Watson wyjątkowo na dużym ekranie!

"Sherlock i upiorna panna młoda" zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz. Telewizyjna premiera już 7 stycznia. - Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość - aż do wiktoriańskiego Londynu - mówi producent wykonawczy Stevene Moffat.

Tej zimy fani Sherlocka będą mieli szansę uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu. Sherlock po raz pierwszy trafi na ekrany kin, a zdobywcy nagród Emmy Benedict Cumberbatch i Martin Freeman zadebiutują w swoich kultowych rolach jako Sherlock Holmes i Dr Watson na dużym ekranie.

Zobacz wideo

"Dr John Watson spotyka Sherlocka Holmesa"... Brzmi znajomo? A co by było, gdybyśmy przenieśli się ze współczesności do późnej epoki wiktoriańskiej? Wyobraźcie sobie, że najsłynniejszy detektyw na świecie i jego najlepszy przyjaciel mieszkają na Baker Street w epoce parowozów, stylowych dorożek, cylindrów i surdutów. Poznajcie Sherlocka w roku 1895!

Pełnometrażowy film z bohaterami kultowej serii zatytułowany: "Sherlock i upiorna panna młoda" zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia przed telewizyjną premierą, które odbędzie się 7 stycznia.

Wiktoriański Londyn

"Sherlock i upiorna panna" młoda to film, którego akcja toczy się w wiktoriańskim Londynie roku 1895. Jego scenariusz został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Na ekranie poza Cumberbatchem i Freemanem pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey, Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Line of Duty).

Dodatkowo kinowa publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczyć 20 minutowy ekskluzywny materiał - wycieczkę po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem, a także making of z planu filmowego z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana.

Publiczność od Berlina do Pekinu, od Teksasu do Tokyo

"Sherlock" jest produkcją Hartswood Films dla BBC One w koprodukcji z Masterpiece. To globalny fenomen, skupiający publiczność od Berlina do Pekinu, od Teksasu do Tokyo. Serial został sprzedany do ponad 240 terytoriów na całym świecie, zdobył 12 nagród BAFTA, 7 nagród Emmy, prestiżową Peabody Award oraz wyróżnienia Edinburgh TV Festival i Television Critics Association.

- Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość - aż do wiktoriańskiego Londynu, którego ulice nigdy nie wyglądały tak znakomicie - mówi Steven Moffat.

- To nie będzie jednak zupełnie inna produkcja. To jest nadal ten sam Sherlock, ma się nawet wrażenie, jakbyśmy zawsze kręcili go w roku 1895 roku. Ma tę samą wrażliwość. Oczywiście mówi trochę innym językiem, ale staraliśmy się, żeby był tak samo bystry i dowcipny, jak ten współczesny. W przeciwnym razie uzyskalibyśmy efekt zakurzonej i archaicznej historyjki z przeszłości, co zupełnie nas nie interesowało - dodaje Mark Gatiss.

Bilety na specjalny pokaz Sherlock i upiorna panna młoda będą dostępne pod koniec roku. Więcej szczegółów pojawi się już wkrótce na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku "Sherlock w kinach".

Więcej o: