Christopher Nolan wyreżyseruje "Dunkirk". Warner Bros. oficjalnie potwierdził tę informację!

Od jakiegoś czasu w internecie pojawiały się spekulacje dotyczące nowego projektu Christophera Nolana. Teraz Warner Bros. ogłosił oficjalnie, że Nolan wyreżyseruje film "Dunkirk" na podstawie własnego scenariusza! O czym będzie opowiadał film?

Nowy film Christophera Nolana będzie nosić tytuł "Dunkirk". Jest to epicki thriller akcji, opowiadający o legendarnej ewakuacji żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego. Dzięki akcji, która trwała 10 dni, uratowano około 340 tysięcy francuskich, belgijskich i brytyjskich żołnierzy, którzy byli otoczeni przez niemieckie oddziały.

Zdjęcia ruszą w maju w lokacjach, w których rozgrywały się prawdziwe wydarzenia, na których oparty jest film - czyli między innymi we francuskiej miejscowości Dunkierka. Film będzie kręcony na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm.

Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się w obsadzie, ale negocjacje w tej sprawie prowadzą Mark Rylance, Kenneth Branagh i Tom Hardy.

Nolan będzie także producentem filmu, a wspomoże go Emma Thomas. Premiera filmu zapowiedziana została na 21 lipca 2017 roku.

Więcej o: