Szampańska praca na planie filmu "Excentrycy" i życzenia na Nowy Rok. "Zdjęcia do filmu rozpoczęliśmy od toastu"

Maciej Stuhr i Natalia Rybicka oraz reżyser "Excentryków" Janusz Majewski składają życzenia noworoczne. A już w Sylwestra w wybranych kinach w Polsce film będzie można zobaczyć przedpremierowo!

- Drodzy państwo życzymy wam, abyście w nowym roku odważniej sięgali po swoje marzenia, jakiekolwiek by one nie były - życzy Maciej Stuhr w specjalnym wideo przygotowanym przez twórców filmu "Exentrycy". A okolice Sylwestra to także okazja, aby wspomnieć "szampańską" atmosferę pracy na planie filmu. Ta zaowocowała Srebrnymi Lwami na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Zobacz wideo

Szampańska atmosfera na planie

- Zdjęcia do filmu rozpoczęliśmy od toastu - Janusz pojawił się na planie z 10 butelkami mrożonego szampana i kryształowymi kieliszkami. Wygłosił przemówienie, w którym największy nacisk położył na to, aby na planie nie było żadnych kłótni i niedomówień - wspomina Sonia Bohosiewicz.

- Poprosił, aby absolutnie każdy w razie wątpliwości i pytań przychodził bezpośrednio do niego. Następnie poprosił, aby wszyscy, którzy jeszcze nie są z nim na ty, podeszli i przedstawili się, tak aby zniknęły wszelkie podziały. Myślę, że wyróżnia go to, co rzadkie dziś u reżyserów, a Janusz Majewski posiada tę cechę - jest prawdziwym dżentelmenem. Ma styl i klasę - dodaje.

Fabian (Maciej Stuhr) przyjeżdża do Ciechocinka grać swing

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", to historia Fabiana (Maciej Stuhr), emigranta wojennego, jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski. Przed wojną grał na puzonie w orkiestrze na polskim transatlantyku. Przyjeżdża do siostry - Wandy (Sonia Bohosiewicz) do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość.

Z miejscowych profesjonalnych muzyków i grupy amatorów kompletuje big-band. Zespół składa się z grupy ekscentryków, których spotkanie rodzi wiele zabawnych sytuacji. Jest wśród nich gardzący muzyką stroiciel fortepianów - Zuppe (nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni Wojciech Pszoniak), dystyngowany doktor Vogt (Jerzy Schejbal), klarnecista amator (Adam Ferency), milicjant, który przed wojną był trębaczem (Wiktor Zborowski) i młodzi bikiniarze (Wojtek Mazolewski z zespołem). Dołączają do nich siostra Fabiana, która przed wojną była znaną śpiewaczką jazzową, oraz tajemnicza femme fatale - Modesta (Natalia Rybicka).

Modesta rozkochuje w sobie Fabiana

Tygodniami ćwiczą repertuar w pensjonacie Bayerowej (Anna Dymna), niegdyś jego właścicielki, dziś zmęczonej życiem, ale niepozbawionej humoru gospodyni. W końcu dają pierwszy publiczny koncert i z miejsca odnoszą ogromny sukces. Najjaśniejszą gwiazdą zespołu jest piękna i uwodzicielska Modesta. Kobieta rozkochuje w sobie Fabiana, wkrótce zostają kochankami. Okrzyknięci królem i królową swingu wiodą barwne życie. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Premiera filmu jest zaplanowana na 15 stycznia 2016 roku, ale obraz już w Sylwestra można zobaczyć w wybranych kinach przedpremierowo. Gdzie? Dokładną listę kin możesz sprawdzić TU >>

Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego "Excentrycy". Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. Muzyka z filmu już w sprzedaży!

Więcej o: