Najczęściej ściągany film 2015 r. pobił niechlubny rekord zeszłego roku. Pobrano go 47 mln razy!

W 2014 roku "zwycięzcą" rankingu był "Wilk z Wall Street" z wynikiem 30 mln pobrań. Tegoroczny najczęściej ściągany film przebił tę liczbę. Informację o najchętniej ściąganych filmach z sieci w 2015 roku podało "Variety".

1. Interstellar - 46,762,310 pobrań

Kiedy na Ziemi zaczyna umierać coraz więcej ludzi, brakuje pożywienia oraz pogoda staje się coraz bardziej nieprzyjazna, naukowcy z NASA postanawiają wysłać grupę badaczy na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Ich celem jest podróż poza granice naszej galaktyki, by odszukać lepsze miejsce, w którym ludzkość będzie mogła się ponownie odrodzić.

Zobacz wideo

2. Szybcy i wściekli 7 - 44,794,877 pobrań

Film " Szybcy i wściekli 7 " to siódma już odsłona popularnej serii. Za reżyserię odpowiada James Wan, twórca takich filmów jak "Obecność", czy "Naznaczony". Na ekranie gwiazdy poprzednich części Vin Diesel, Dwayne Johnson oraz Paul Walker. Ian Shaw postanawia poszukać rewanżu na Toretto i jego załodze, którzy przyczynili się do śmierci jego brata.

Zobacz wideo

3. Avengers: Czas Ultrona - 41,594,159 pobrań

Film "Avengers: Czas Ultrona" to druga odsłona przygód grupy superbohaterów zwanej Avengers. Za reżyserię odpowiedzialny jest twórca pierwszej części Joss Whedon. W pierwszoplanowych rolach wstępują ponownie m.in. Robert Downey Jr., Chris Evans oraz Chris Hemsworth jak Thor. Kiedy uśpiony program pokojowy Tony'ego Starka nie zadziałał tak jak trzeba. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Hawkeye oraz Czarna Wdowa muszą przejść kolejny test by utrzymać równowagę naszej planety. Grupa Avengers musi powstrzymać nikczemnego Ultrona oraz jego straszliwe plany.

Zobacz wideo

4. Jurassic World - 36,881,763 pobrań

W filmie " Jurassic World " dinozaury powracają, akcja filmu osadzona jest 22 lata po wydarzeniach z "Jurassic Park". Za reżyserię odpowiada twórca "Na własne ryzyko" Colin Trevorrow. W głównych rolach Chris Pratt, Bryce Dallas Howard oraz Nick Robinson. Na wyspie Isla Nublar działa nowoczesny park rozrywki, w którym żyją dinozaury. Jednak sytuacja się komplikuje kiedy jeden z nich ucieka. Nowy gatunek okazuje się być groźniejszym i bardziej inteligentnym niż przewidzieli jego stwórcy.

Zobacz wideo

5. Mad Max: Na drodze gniewu - 36,443,244 pobrań

W filmie "Mad Max: Na drodze gniewu", Max Rockatansky powraca na duży ekran. Za reżyserię odpowiedzialny jest George Miller, twórca oryginalnej trylogii. W rolę tytułowego bohatera wciela się Tom Hardy, a wspomagają go Charlize Theron, Nicholas Hoult oraz Zoe Kravitz. Akcja filmu toczy się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie ocalała garstka osób musi codziennie walczyć o życie.

Zobacz wideo

6. Snajper - 33,953,737 pobrań

Film "Snajper" (2014) to produkcja Clinta Eastwooda, w której Bradley Cooper wciela się w postać snajpera. Jego pierwowzorem jest Chris Kyle, żołnierz, autor książki "Cel snajpera", który zginął po przejściu do cywila w tragicznych okolicznościach. Kyle w trakcie swojej służby w wojsku wyeliminował 255 celów. Pentagon potwierdził 160 z nich. Po zakończeniu służby w 2009 roku, Chris Kyle zamieszkał w Teksasie.

Zobacz wideo

7. 50 twarzy Greya - 32,126,827 pobrań

Film "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (ekranizacja książki E.L. James) opowiada historię skromnej i niepozornej studentki literatury. Anastasia Steele, bo o niej mowa, w zastępstwie za chorą koleżankę ma przeprowadzić wywiad do szkolnej gazetki. Jego bohaterem jest Christian Grey - nieziemsko przystojny i bajecznie bogaty milioner. Ku zaskoczeniu Anastasii, Grey jest nią kompletnie oczarowany. Para zaczyna się spotykać. Wkrótce okazuje się, że Christian Grey ma bardzo nietypowe upodobania erotyczne. Mężczyzna wprowadza Anę - warto dodać, że dziewicę - w świat seksu sado-maso. Kontroluje także każdy aspekt jej życia: pracę, ubrania, jedzenie. Nie pozwala na normalne kontakty z przyjaciółmi i jest chorobliwie zazdrosny. Anastasia w każdej chwili może jednak zerwać kontrakt... Główne role w "50 twarzy Greya" grają Dakota Johnson oraz Jamie Dornan.

Zobacz wideo

8. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii - 31,574,872 pobrań

Bilbo Baggins oraz grupa Krasnoludów dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę, wygania smoka z Samotnej Góry. Jednak potwór nie poddaje się i postanawia najpierw zniszczyć pobliską wioskę i jej mieszkańców. Żeby tego było mało w kierunku Góry wyruszają hordy orków i innych niebezpiecznych stworzeń, które chcą zdobyć bogactwa tam leżące. Bohaterowie przy pomocy sojuszników stoczą ostateczną walkę o Erebor.

Zobacz wideo

9. Terminator: Genisys - 31,001,480 pobrań

Film "Terminator: Genisys" to piąta odsłona serii science fiction "Terminator". Za reżyserię odpowiedzialny jest Alan Taylor ("Thor: Mroczny świat", "Gra o tron"). Na ekranie ponownie pojawia się Arnold Schwarzenegger, a partnerują mu Jai Courtney, Emilia Clarke oraz Jason Clarke

Zobacz wideo

10. Kingsman: Tajne służby - 30,922,987 pobrań

"Kingsman" to także seria wymyślnych hołdów dla gatunku i ikon popkultury (w roli naukowca pojawia się Mark Hamill, legendarny Luke Skywalker) oraz bezcenne rady dla początkującego tajniaka: oksfordy zamiast brogsów, a porządny parasol to skarb.

Zobacz wideo
Więcej o: