Dziś urodził się Roy Batty z "Łowcy androidów". Dokładnie 8 stycznia 2016 roku został uruchomiony!

Urodziny legendarnego androida to dobra okazja, żeby odświeżyć sobie film, szczególnie, że wkrótce na ekranach kin będziemy mogli oglądać kontynuację "Łowcy androidów" z Ryanem Goslingiem i Harrisonem Fordem. W rolę Roya Batty'ego w filmie z 1982 roku wcielił się Rutger Hauer.

Akcja "Łowcy androidów" Ridleya Scotta ma miejsce w 2019 roku. Rick Deckard (Harrison Ford), pracownik specjalnych oddziałów policji, ma za zadanie odszukać i zlikwidować sześciu ostatnich replikantów - androidów stworzonych przez ludzi. Najsilniejszym z nich jest Roy Batty, uruchomiony właśnie dziś - 8 stycznia 2016 roku.

replikantreplikant replikant

Jedną z najbardziej zapamiętanych scen z filmu jest finałowy monolog Roya, nazywany "łzami na deszczu". To w niej dobitnie wybrzmiewa pytanie o to, co to znaczy być człowiekiem. I kto ma prawo o tym decydować.

 

"Łowcy androidów 2" z Ryanem Goslingiem i Harrisonem Fordem

W listopadzie Ryan Gosling potwierdził, że zagra w kontynuacji "Łowcy androidów". Reżyserią filmu zajmie się Denis Villeneuve ("Sicario", "Labirynt", "Więzień"). W produkcji ponownie mamy zobaczyć Harrisona Forda w roli Deckarda.

Ridley Scott nadal jest silnie zaangażowany w przedsięwzięcie, mimo że nie zasiada na reżyserskim krześle. Tym razem występuje w roli producenta filmu. Akcja sequela ma rozgrywać się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Zdjęcia do "Łowcy androidów 2" ruszają latem.

Więcej o: