Złote Globy 2016 - wielki triumf "Zjawy". Leonardo DiCaprio ze statuetką, teraz czas na Oscara?

Mamy kolejny ważny powód do zadawania sobie pytania: Czy Leo wreszcie dostanie w tym roku Oscara? "Zjawa" z Leonardo DiCaprio zdobyła aż trzy Złote Globy 2016, które są przez wielu uznawane za "przymiarkę" do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Do domu ze statuetką wrócił sam DiCaprio, a w kategorii komediowej wygrał Matt Damon ("Marsjanin").

ZŁOTE GLOBY 2016 - ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI >>

"Zjawa" Alejandro González Inárritu zdobyła aż trzy Złote Globy - dla najlepszego filmu dramatycznego, najlepszego aktora i reżysera. DiCaprio pokonał w kategorii "najlepszy aktor dramatyczny" m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę Złotych Globów (i zdobywcę Oscara) Eddie'ego Redmayne'a, który teraz był nominowany za rolę w "Dziewczynie z portretu". Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznało jednak, że na statuetkę zasługuje rola XIX-wiecznego odkrywcy, który zostaje poturbowany przez niedźwiedzia, a potem zostawiony przez zespół myśliwych.

Sprawdź książkę, na podstawie której powstał kinowy hit "Zjawa" >>

Zobacz wideo

Najlepszym filmem komediowym został "Marsjanin", statuetkę dostał także główny aktor filmu - Matt Damon. Z nagrody cieszyli się również m.in. Jennifer Lawrence i Sylvester Stallone, który powrócił w chwale po raz kolejny jako Rocky. To właśnie "Rocky" z 1976 roku przyniósł Stallone'owi uznanie krytyków, dzięki temu filmowi ma na koncie po dwie nominacje do Oscara i Złotych Globów (za rolę i scenariusz). Prawie 40 lat później zdobywa pierwszą z tych nagród - tym razem doradzając młodemu bokserowi, synowi dawnego przeciwnika i jednocześnie przyjaciela, w filmie "Creed".

Złote Globy 2016 - Sylvester Stallone  z rodziną i ze statuetkąZłote Globy 2016 - Sylvester Stallone z rodziną i ze statuetką LUCY NICHOLSON / REUTERS / REUTERS Sylvester Stallone z rodziną i ze statuetką, fot. LUCY NICHOLSON / REUTERS

Złote Globy 2016 - co w TV?

Najlepsze seriale według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej to debiutant "Mr. Robot" oraz "Mozart in the Jungle". Ta pierwsza produkcja to thriller opowiadający historię aspołecznego specjalisty od zabezpieczeń w sieci, który jest jednocześnie hakerem. Za ten serial Złoty Glob dostał także podczas gali aktor Christian Slater. Serial komediowy "Mozart in the Jungle" także został doceniony podwójnie - nagroda powędrowała do Gaela Garcii Bernala, który wciela się w nim w dyrygenta pracującego w Nowym Jorku.

 

Wśród zwycięzców w kategoriach aktorskich znalazła się także... Lady Gaga. Artystka znana z takich przebojów jak "Just Dance" czy "Poker Face", zagrała właścicielkę hotelu w "American Horror Story: Hotel".

ZOBACZ ZWYCIĘZCÓW WE WSZYSTKICH KATEGORIACH >>

Złote Globy 2016 - Lady GagaZłote Globy 2016 - Lady Gaga LUCY NICHOLSON / REUTERS / REUTERS Lady Gaga, fot. LUCY NICHOLSON / REUTERS

Więcej o: