Anna Dymna: W każde przekleństwo włożyłam jakieś uczucia. Na premierze filmu "Excentrycy" [WIDEO]

Nagrodzony w Gdyni Srebrnymi Lwami obraz już w piątek w kinach! Rozmawiamy z Anną Dymną, Wiktorem Zborowskim, Natalią Rybicką, Sonią Bohosiewicz, Wojciechem Mazolewskim i reżyserem Januszem Majewskim na oficjalnej premierze filmu "Excentrycy".

- W każde przekleństwo włożyłam jakieś uczucia. Raz rozpacz, raz strach. Przekleństwa są czymś złym, jeśli ludzie w złym celu przeklinają. Ale znam ludzi, którzy przeklinają tak, że to jest czysta poezja - mówiła Anna Dymna w rozmowie z Markiem Kuprowskim na premierze filmu "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy".

- Warto być 45 lat aktorką, żeby zagrać taką scenę w sraczu. Super scena - dodała Dymna. - To nie jest tak, że gram wulgarną babę. Ja wiem, jak ona cierpi - podkreśla aktorka.

Legendarni aktorzy starszego pokolenia i młodsze twarze

W filmie Janusza Majewskiego obok legendarnych polskich aktorów Anny Dymnej, Wiktora Zborowskiego, Wojciecha Pszoniaka zobaczymy młodych, docenionych aktorów młodego pokolenia. Występują Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz. Marek Kuprowski zapytał przewrotnie Zborowskiego: Będą z nich ludzie? - Już są. Maciek jest fantastycznym aktorem, prawdziwą gwiazdą kina. On jeszcze pokaże, jaki ma potencjał - mówił Zborowski.

- Takich propozycji się nie odrzuca. To jest jak marzenie, jak hollywoodzki sen - mówiła o swoim angażu do filmu Natalia Rybicka. I podkreślała, że możliwość gry z tak docenionymi aktorami to wyjątkowe doświadczenie. Twórcy "Excentryków" doceniali także rodzinną atmosferę na planie, którą stworzył reżyser.

Gościem specjalnym premiery "Excentryków" był wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Fabian w latach 50. wraca z Anglii do Polski

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", to historia Fabiana (Maciej Stuhr), emigranta wojennego, jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski. Przed wojną grał na puzonie. Przyjeżdża do siostry - Wandy (Sonia Bohosiewicz) do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość.

Z miejscowych profesjonalnych muzyków i grupy amatorów kompletuje big-band. Zespół składa się z grupy ekscentryków, których spotkanie rodzi wiele zabawnych sytuacji. Jest wśród nich gardzący muzyką stroiciel fortepianów - Zuppe (nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni Wojciech Pszoniak), dystyngowany doktor Vogt (Jerzy Schejbal), klarnecista amator (Adam Ferency), milicjant, który przed wojną był trębaczem (Wiktor Zborowski) i młodzi bikiniarze (Wojtek Mazolewski z zespołem). Dołączają do nich siostra Fabiana, która przed wojną była znaną śpiewaczką jazzową, oraz tajemnicza femme fatale - Modesta (Natalia Rybicka).

Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego "Excentrycy". Premiera najnowszego filmu Janusza Majewskiego już 15 stycznia.

Książka "Excentrycy" w formie ebooka jest dostępna w Publio.pl >>

Więcej o: