"Excentrycy" już grają. A Maciej Stuhr występuje jak Frank Sinatra we fragmencie nowej polskiej komedii [WIDEO]

Na ekranach kin w całej Polsce widzowie mogą oglądać od piątku nową komedię Janusza Majewskiego - film "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy". Co wyróżnia ten obraz? Pogodne spojrzenie na świat. Jak we fragmencie filmu, w którym Maciej Stuhr wykonuje "I've got you under my skin".

W filmie Janusza Majewskiego Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka dają popis wokalnych i aktorskich umiejętności. W "Excentrykach" m.in. tak występuje Maciej Stuhr:

Zobacz wideo

Na drugim planie również same gwiazdy: Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Adam Ferency. W Gdyni obraz został uhonorowanymi Srebrnymi Lwami, a Wojciech Pszoniak otrzymał główną nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Film na dobre wejście w nowy rok

"Excentryków" mogli ocenić w końcu także krytycy. "Idealna propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli poprawić sobie nastroju przed wejściem w nowy rok " - ocenił film Zdzisław Pietrasik w "Polityce".

"Mocne strony? Znajdziecie ich trochę. Ale uwagę widza i tak kradną brawurowa Anna Dymna oraz świetny Wojciech Pszoniak " - pisał na Kultura.Gazeta.pl Tomasz Golonko.

A Jacek Szczerba w "Gazecie Wyborczej" podkreślił "w polskim kinie najbardziej brak mi filmów takich jak fabuła Majewskiego: rzemieślniczo sprawnych, ze stylistycznym pomysłem i mimo wszystko pogodnym spojrzeniem na świat".

Jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" to historia Fabiana (Maciej Stuhr), emigranta wojennego, jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski. Przed wojną grał na puzonie. Przyjeżdża do siostry Wandy (Sonia Bohosiewicz) do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość.

Zobacz wideo

Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego "Excentrycy". Za muzykę do filmu Janusza Majewskiego, dostępną na oddzielnym krążku, odpowiada Wojciech Karolak. W swingowych przebojach Glenna Millera, Duke'a Ellingtona czy Cole'a Portera słyszymy Sonię Bohosiewicz, Natalię Rybicką, Macieja Stuhra i Wiktora Zborowskiego.

Podobał Ci się film, ale chcesz też przeczytać książkę? Sprawdź "Excentryków" w formie ebooka >>

Więcej o: