Alvin i wiewiórki: wielka wyprawa

Gryzoni śpiew.

Jak to w podobnych komediach bywa, seria zbiegów okoliczności doprowadza sympatyczne gryzonie do przekonania, że ich tytułowy, ludzki przyjaciel zamierza zlikwidować domowy zwierzyniec. Wiewiórki ruszają za Alvinem w zwariowaną podróż, licząc na odmienienie losu.

Można by pomyśleć, że po trzech niezbyt ciepło przyjętych częściach "Alvina i wiewiórek", Hollywood da sobie spokój z przerabianiem słynnej przed laty ekipy animowanych muzyków na bohaterów filmów pełnometrażowych. Nic z tego. Reżyser "Wiecznego studenta" i "Gangu dzikich wieprzy" Walt Becker przyjął na siebie uderzenie czwarte.

Jak wyszło? Amerykańscy krytycy niezmiennie wieszają na "Wiewiórkach" psy. Wygląda na to, że seria trzyma poziom, tzn.: warto obejrzeć, jeśli mamy ochotę na kino familijne i narzekamy na brak innych opcji. Czy tak jest naprawdę, nie wiem - film wchodzi do polskich kin z obowiązkowym dubbingiem, ale bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa", dla dzieci, animacja, familijny, komedia, USA 2015, 85 min., reż. Walt Becker, występują: Jason Lee

Więcej o: