Bernadetta. Cud w Lourdes

Pieśń o Bernadecie.

Matka Boska szczególnie upodobała Bernadetę Soubirous - w 1858 r. dziewczynka doświadczyła aż 18 objawień. Dramat biograficzny Jeana Sagolsa z 2011 r. może chyba poszczycić się podobnym wynikiem - chociaż ma już pięć lat, nadal mało kto go widział. Teraz okazję na zapoznanie się z nim będą mieć polscy kinomani.

Dzisiaj wszyscy wiemy, że Bernadetta jest świętą. Także dla mieszkańców Lourdes, które stało się jednym z najsłynniejszych celów pielgrzymkowych na świecie, odwiedzanym rokrocznie przez sześć milionów osób. Ale czy wszyscy wiedzą, jak do tego doszło?

Dzieciaki coraz rzadziej uważają na lekcjach religii, więc jednej z najpopularniejszych opowieści o świętych mogą nie znać. Czy warto poznać ją właśnie w tej odsłonie? Odpowiadając, błądziłbym w ciemności, gdyż film objawi się w kinach bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Bernadetta. Cud w Lourdes", dramat, historyczny, Francja 2011 110 min., reż. Jean Sagols, występują: Katia Cuq, Michel Aumont, Francis Huster, Francis Perrin, Alessandra Martines, Alain Doutey, Gilles Lemaire, Nicolas Jouhet

Więcej o: