Nowe sceny prequela filmów o Harrym Potterze. U boku Eddiego Redmayne'a jako Newta siostry Queenie i Tiny [WIDEO]

Do tej pory było jasne, że w "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć", prequelu sagi o Harrym Potterze, zobaczymy Eddiego Redmayne'a. W nowym wideo zapowiadającym oczekiwaną produkcję pojawiają się nowe postaci!

Głównym bohaterem filmu, do którego scenariusz napisała sama J.K. Rowling, będzie Newt Scamander. I to właśnie w tę postać wcieli się Eddie Redmayne, zdobywca Oscara za rolę Stephena Hawkinga w "Teorii wszystkiego" i nominowany w tym roku do statuetki za rolę w filmie "Dziewczyna z portretu".

W "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć" nie tylko Redmayne przykuje uwagę widzów. W nowym wideo zapowiadającym produkcję poznajemy m.in.: Queenie, w której roli zobaczymy Alison Sudol, piosenkarkę debiutującą w pełnometrażowej produkcji.

Tiny, siostrę Queenie, zagra Katherine Waterston ("Bejbis", "Wada ukryta", "Steve Jobs"). Waterston określiła swoją postać jako "bardzo uduchowioną", osobę "wielkiego serca, siły i odwagi".

W filmie zobaczymy także Jacoba (Dan Fogler) jako Mugola, który wrócił z wojny, chce założyć piekarnię i całkiem nieoczekiwanie znajduje się w świecie, w którym zaczynają dziać się niewytłumaczalne dla niego rzeczy.

Obok Redmayne'a, Waterston, Sudol i Fogler w filmie grają także m.in. Ezra Miller i Jon Voight.

 

Jednej z bestii udaje się wydostać

Scamander przybywa z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku z walizką pełną niecodziennych stworzeń. A jednej z bestii udaje się wydostać... Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" będzie rozgrywać się 70 lat przed wydarzeniami z filmów o Harrym Potterze i jest osadzona w latach 20. XX w. Ale Rowling nową produkcję określa przede wszystkim jako "rozszerzenie magicznego świata". "Fantastyczne zwierzęta" wyreżyseruje David Yates, znany ze wcześniejszych produkcji o magicznym świecie Harry'ego Pottera.

Zobacz wideo

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to nazwa fikcyjnego podręcznika (biblii w świecie tzw. magizoologii), z którego wiedzę w popularnej serii czerpali młodzi adepci Hogwartu. Premiera filmu zaplanowana jest na 18 listopada tego roku. A wiele wskazuje na to, że na jednym filmie się nie skończy. Obraz ma zapoczątkować kolejny cykl.

Więcej o: