Agata Kulesza i Agata Buzek jako zakonnice w poruszającym zwiastunie filmu "Niewinne". "Mam prawo do mojej miłości"

Było dobre przyjęcie na amerykańskim festiwalu filmowym w Sundance i pozytywne recenzje w zagranicznej prasie. Teraz pojawił się zwiastun, zapowiadający premierę filmu ?Niewinne? w polskich kinach.

"Niewinne" zostały zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. O czym opowiada najnowszy film Anne Fontaine, autorki "Coco Chanel" i "Dziewczyny z Monaco"? Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest... poród jednej z zakonnic.

Zobacz wideo

Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją prawdę, ukrytą za murami klasztoru.

W filmie zobaczymy także m.in. Joannę Kulig, Annę Próchniak i Elizę Rycembel.

Dobre przyjęcie w Stanach

"Niewinne" miały swoją światową premierę w ramach Sundance FF - największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w USA. Pokaz produkcji odbył się w prestiżowej, pozakonkursowej sekcji Premieres i zakończył się owacjami na stojąco. A obraz, w całości zrealizowany w Polsce, spotkał się także z pozytywnymi ocenami krytyków.

Film Fontaine znalazł się m.in. w zestawieniu 10 filmów na Sundance , na które warto zwrócić uwagę, przygotowanym przez "Vogue Magazine". Na grę polskich aktorek - Agaty Kuleszy i Agaty Buzek - zwrócił uwagę m.in. Boyd van Hoeij w recenzji filmu w "Hollywood Reporter" . A Justin Chang w "Variery" rolę Kuleszy określił jako "zachwycającą" .

Polscy widzowie będą mogli ocenić film w kinach już 11 marca.

Więcej o: