Złote Maliny 2016. W tym roku remis! "50 twarzy Greya" i "Fantastyczna czwórka" to najgorsze filmy roku

Twórcy filmów "50 twarzy Greya" i "Fantastyczna czwórka" musieli w tym roku podzielić się Złotymi Malinami dla najgorszej produkcji. Sylvester Stallone został wyróżniony jako ten, który wcześniej zdobywał Złote Maliny, ale teraz zasłużył na uznanie za świetną rolę w "Creed: Narodziny legendy".

Jamie Dornan i Dakota Johnson, których mamy zobaczyć niedługo w kontynuacji "50 twarzy Greya", zostali "nagrodzeni" w kategoriach najgorszy aktor i aktorka. Podzielili się także statuetką dla najgorszego duetu. Ekranizacja bestsellera E.L. James ma na koncie 5 statuetek. Złote Maliny pewnie jednak za bardzo twórców nie smucą - szczególnie, gdy spojrzą na stan swoich kont. Film zarobił w zeszłym roku 571 mln dolarów, kontynuacja pewnie też przyciągnie do kin sporo fanów tego dramatu erotycznego.

"Fantastyczna Czwórka" raczej nie doczeka się kontynuacji - co prawda filmy o superbohaterach od kilku lat są chętnie oglądane na całym świecie, ale ten film akurat nie spodobał się nie tylko krytykom, ale także widzom. Przy budżecie 120 mln dolarów zarobił tylko 168 mln.

Sylvestrze Stallone - przepraszamy!

Sylvester Stallone, który po latach wrócił do roli Rocky'ego i zdobył za nią Złoty Glob, również dostał Złote Maliny. W nietypowej kategorii - Razzie Redeemer Award, w której statuetki trafiają do tych zdobywców Złotych Malin, którzy później udowodnili swoją pracą, że potrafią robić też dobre rzeczy. O tym, w czyje ręce trafi ta nagroda, decydują czytelnicy jednego z największych serwisów z recenzjami, Rotten Tomatoes. Stallone awansował z aktora najczęściej nagradzanego Złotymi Malinami do roli faworyta w wyścigu o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Złote Globy 2016 - Sylvester StalloneZłote Globy 2016 - Sylvester Stallone LUCY NICHOLSON / REUTERS / REUTERS Sylvester Stallone ze Złotym Globem, fot. LUCY NICHOLSON / REUTERS

Jego rola w "Creed" może dać mu upragnionego Oscara w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy", którego nie udało mu się zdobyć za "Rocky'ego" (w 1977 roku miał nominacje dla pierwszoplanowego aktora i za scenariusz do filmu).

Oscary 2016 zostaną wręczone już dziś w nocy, galę poprowadzi Chris Rock.

Złote Maliny - lista wycięzców:

Najgorszy film "Fantastyczna czwórka" "50 twarzy Greya" Najgorszy aktor Jamie Dornan - "50 twarzy Greya" Najgorsza aktorka Dakota Johnson - "50 twarzy Greya" Najgorszy reżyser Josh Trank - "Fantastyczna Czwórka" Najgorszy scenariusz Kelly Marcel - "50 twarzy Greya" Najgorszy aktor drugoplanowy Eddie Redmaine - "Jupiter: Intronizacja" Najgorsza aktorka drugoplanowa Kayley Cuoco-Sweeting - "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa" (głos) i "Polowanie na drużbów" Najgorszy remake "Fantastyczna czwórka" Najgorsza ekranowa para Jamie Dornan i Dakota Johnson - "50 twarzy Greya" Razzie Redeemer Award Sylvester Stallone

Złote Globy 2016 - Sylvester StalloneGazeta.pl

Która produkcja dostanie Oscara dla najlepszego filmu?
Więcej o: