Oscary 2016. Nie oglądałeś gali? Przypominamy najlepsze momenty [TOP 5]

- Gdyby nominacje były przyznawane za prowadzenie Oscarów, nie dostałbym tej pracy - rozpoczął wieczór Chris Rock. Ale niezapomnianych momentów oscarowej gali było więcej.

1. Nagrody "białych ludzi"

Brak równości wśród nominowanych do najważniejszych nagród przemysłu filmowego był dyskutowaną kwestią przed ceremonią wręczenia statuetek, stał się także tematem wieczoru podczas jej trwania. A to za prawą prowadzącego Chrisa Rocka, których nie szczędził uszczypliwych komentarzy.

Rock pojawiając się na 88. ceremonii wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej, nazwał wydarzenie ceremonią "białych ludzi". - Gdyby nominacje były przyznawane za prowadzenie Oscarów, nie dostałbym tej pracy. W zamian oglądalibyście Neila Patricka Harrisa - rozpoczął wieczór Rock.

Potem nie było mniej ostro. Publiczność mogła m.in. usłyszeć: "Rocky ma miejsce w świecie, w którym biali sportowcy są tak dobrzy jak czarni sportowcy. Rocky to film science-fiction".

2. Występ Lady Gagi i... owacja na stojąco

 

Lady Gaga podczas ceremonii wręczenia Oscarów wykonała utwór "Til It Happens To You", nominowany w tym roku przez Amerykańską Akademię Filmową. I był to jeden z bardziej poruszających momentów wieczoru. Piosenka pojawiła się w dokumencie "Pole walki" Kirby Dicka. Film porusza problem napaści seksualnych na uczennice na uniwersyteckich kampusach.

Lady Gaga wykonała piosenkę w otoczeniu 52 kobiet, które przeżyły napaść seksualną. Historie części z nich zostały przedstawione w filmie. Występ artystki został nagrodzony owacją na stojąco. "Til It Happens To You" był w tym roku typowany jako faworyt rozdania Oscarów, ale ostatecznie statuetkę dostała piosenka "Writing's on the Wall" Sama Smitha do "Spectre". A jej odbiór przez artystę spotkał się z kolejnymi emocjami.

3. Sama Smith pierwszym gejem z Oscarem?

Sama Smith odbierając statuetkę za najlepszą piosenkę do filmu, stwierdził, że może być pierwszym gejem, publicznie mówiącym o swojej seksualności, który odbiera Oscara. I zadedykował nagrodę społeczności LGBT.

Pozytywne reakcje na tę przemowę? Tak, były. Ale wkrótce pojawiły się komentarze, w których zaznaczano, że naprawdę nie był pierwszy. Oscara zdobył przed nich choćby... Elton John za piosenkę Can You Feel the Love Tonight z filmu "Król Lew".

I pojawiły się komentarze takie jak ten: "Tymczasem, w domu Eltona Johna nazwisko Sama Smitha usuwane jest z listy gości".

Albo takie, które zaznaczają, że lepiej stałoby się, aby Oscara zdobyła Lady Gaga.

4. "And the oscar goes to... Leonardo DiCaprio"

Oczekiwany Oscar dla DiCaprio był oczywiście wydarzeniem wieczoru. Aktor czekał na statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej 23 lata od momentu, kiedy pierwszy raz otrzymał nominację za rolę w "Co gryzie Gilberta Grape'a". A wraz z Oscarem dla DiCaprio wzruszeń dostarczyła reakcja Kate Winslet, która mówi wszystko o jej miłości do Leo.

Oscary 2016. Leonardo DiCaprio odbiera statuetkę. Najlepsza reakcja? Ta Kate Winslet!

5. Alicia Vikande jak Belle z "Pięknej i Bestii"

via GIPHY

Alicia Vikander zdobyła Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Dziewczyna z portretu". Ale nie mniej jak jej zdolności aktorskie zachwyciła kreacja, w której mogliśmy ją oglądać podczas 88. ceremonii wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wkrótce pojawiły się komentarze porównujące jej kreację do stroju... Belle z "Pięknej i Bestii". Czemu nie przeczyła aktorka. - 12-latka we mnie chciała być Belle z "Pięknej i Bestii" - powiedziała.

via GIPHY

Więcej o: