Mark Hamill: Ludzie pytają mnie, czy Luke może być gejem? Fani już spekulują

Świat "Gwiezdnych wojen" wciąż czeka na swojego pierwszego homoseksualnego bohatera. Czy okaże się nim Luke Skywalker? Głos w sprawie zabrał sam Mark Hamill, odtwórca roli słynnego rycerza Jedi.

J.J. Abrams, reżyser "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy" wyznał ostatnio, że chciałby zobaczyć geja w świecie "Star Wars" . Zaintrygowani fani zaczęli spekulować, który z bohaterów gwiezdnej sagi mógłby okazać się homoseksualistą.

Na początku wielbiciele "Gwiezdnych wojen" typowali, że gejem okaże się Poe Dameron (Oscar Isaac), który zwiąże się z Finnem (John Boyega). Potem teorie zwróciły się ku bohaterowi znanemu ze starej trylogii. Czy Luke Skywalker może okazać się gejem? Mark Hamill skomentował te doniesienia w następujący sposób:

- Dostaję mnóstwo listów od fanów, którzy zwierzają się: "jestem szykanowany w szkole boję się ujawnić". Pytają mnie: "czy Luke może być gejem?". Uważam, że interpretacja należy do widzów. Jeśli myślisz, że Luke jest gejem, to oczywiście, że nim jest. Nie ma się czego wstydzić. Trzeba oceniać każdego ze względu na jego charakter, a nie to, w kim może się zakochać - powiedział aktor w rozmowie z "The Sun". O tym, kto w świecie "Gwiezdnych wojen" może okazać się gejem, przekonamy się najwcześniej w grudniu 2017 roku - wtedy odbędzie się premiera "Star Wars: Episode VIII " . Rok wcześniej do kin trafi "Rogue One: A Star Wars Story".

Więcej o: