Bracia Wachowscy są teraz siostrami. Lilly Wachowski oświadczyła, że jest transseksualistką

Lilly Wachowski poinformowała o korekcie płci z powodu nacisków "Daily Mail", którego dziennikarze chcieli przeprowadzić z nią wywiad. Postanowiła poinformować o swojej tożsamości na własnych warunkach.

Lilly Wachowski, wcześniej znana jako Andy, 48-letnia siostra Lany, w oświadczeniu opublikowanym w Windycitymediagroup.com napisała, że zdecydowała się poinformować opinię publiczną o korekcie płci po tym, jak dziennikarze "Daily Mail" starali się ją zmusić do udzielenia wywiadu na ten temat.

- Wiedziałam, że w pewnym momencie będę musiała ujawnić moją tożsamość publicznie. Wiecie, kiedy żyjesz jako transseksualna osoba, nie jest łatwo to ukryć . Potrzebowałam tylko trochę czasu, aby poczuć się komfortowo. Ale widocznie nie mi jest o tym decydować - napisała Lilly Wachowski w oświadczeniu.

 

Lilly Wachowski, Fot. screen za Windycitymediagroup.com

Rodzina wspierała Lilly Wachowski

Lilly Wachowski w opublikowanym oświadczeniu podkreśla, że trudny okres korekty płci pozwoliło jej przetrwać wsparcie rodziny, lekarzy i terapeutów. I podkreśliła, że wiele jest jeszcze do zrobienia, jeśli chodzi o tolerancję osób transseksualnych. Zaznaczyła także, że zły wpływ na wizerunek osób transseksualnych miał film "Milczenie owiec" i postać seryjnego mordercy Jame'go "Buffalo Bill" Gumba.

Siostra Lilly, Lana, wcześniej znana jako Larry, poinformowała o swojej zmianie płci w 2012 roku. Lilly i Lana Wachowski są reżyserkami m.in. serii filmów "Matrix", "Speed Racer", "Atlas chmur". Ostatnio mogliśmy oglądać w kinach ich film "Jupiter: Intronizacja" tego duetu. Znane są także z serialu "Sense8" Netflixa.

Więcej o: