Wszystko zostanie w rodzinie **

Komedia domowej roboty

Franck (współreżyser i współscenarzysta Philippe Lacheau) i Sonia (śliczna Alice David) wyjeżdżają z przyjaciółmi na wakacje do Brazylii, gdzie mężczyzna zamierza oświadczyć się ukochanej. Gdy Franck i część urlopowiczów znika podczas szalonej wycieczki do dżungli, niedoszła narzeczona może poznać ich losy tylko dzięki zapisowi z odnalezionej kamery. Jakie przygody przeżyli francuscy imprezowicze (i pewna krewka staruszka)?

Ostatni tak osobliwy przypadek w historii polskiej dystrybucji filmowej dotyczy dwóch horrorów: „The Collector” z 2009 r., którego w Polsce nie pokazywano oraz jego kontynuacji pt. „The Collection”, która cztery lata później pojawiła się w naszych kinach jako... „Kolekcjoner”. Niecały rok temu dobry wynik zrobiła we Francji komedia „Babysitting”, czyli „Kac Vegas” o przygodach chłopca i jego nieodpowiedzialnego opiekuna. Na fali popularności pierwszej części, która do nas nie dotarła, szybko nakręcono sequel zatytułowany „Babysitting 2” i teraz oglądamy go jako „Wszystko zostanie w rodzinie”.

Znajomość oryginału faktycznie do niczego się tu nie przydaje. Co więcej, również ten film do niczego się wam nie przyda. Na pewno przeżyliście kiedyś ze znajomymi wieczór, w który przerzucaliście się dowcipnymi tekstami, uczestniczyliście w wielu zabawnych sytuacjach i mówiliście: „kurczę, gdybyśmy tylko się spięli, nakręcilibyśmy lepszą komedię, niż wszystko co grają ostatnio w kinach!”. Okazuje się, że to może być trudniejsze, niż się wszystkim wydaje. Sfilmowany w dużej mierze za pomocą GoPro francuski film wydaje się być owocem właśnie takich konstatacji. Może aktorzy są piękni i wysportowani, ale ich żarty są niesmaczne i nieśmieszne.

Ocena: 2/6

"Wszystko zostanie w rodzinie", komedia, Francja 2015, 93 min., Nicolas Benamou, występują: Philippe Lacheau, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali, Christian Clavier, Julien Arruti, Charlotte Gabris, Grégoire Ludig

Więcej o: