Ruszyły zdjęcia do "Trainspotting 2". Premiera jeszcze w tym roku

Ekipa kultowego "Trainspotting" niemal 20 lat po premierze filmu spotkała się na planie sequela.

Reżyser filmu Danny Boyle ogłosił, że przymierza się do realizacji kontynuacji "Trainspotting" w ubiegłym roku, kiedy zakończył prace nad nagradzanym "Stevem Jobsem". Wiemy już, że w obsadzie znaleźli się aktorzy znali z pierwszej części, w tym Ewan McGregor, Johnny Lee Miller, Robert Carlyle i Ewen Bremmer. Być może w jednej z ról zobaczymy także Kelly MacDonald, wcielającą się w pierwszym filmie w Diane. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się kilka dni temu w Edynburgu.

- Powrót do Edynburga jest dla nas wyjątkowo ciekawym doświadczeniem, ponieważ miasto bardzo się zmieniło na lepsze odkąd kręciliśmy pierwszy "Trainspotting"- powiedział reżyser w rozmowie z portalem Humans of Edinburgh.

Przypomnijmy, że "Trainspotting" z 1996 roku, adaptacja powieści Irvine'a Welsha pod tym samym tytułem, opowiadała o grupie szkockich narkomanów żyjących w latach 80. Film szybko zyskał status kultowego i stał się przepustką do sławy dla wcielających się w główne role Ewana McGregora i Jonny'ego Lee Millera. 

Fabuła kontynuacji, zatytułowanej po prostu "Trainspotting 2" jest luźno oparta na powieści Irvine'a Welsha "Porno". Premiera filmu planowana jest na koniec 2016 roku. 

Więcej o: