Agnieszka Holland wyreżyseruje amerykański thriller. "Bohaterka jest ofiarą? Psychopatką?"

Agnieszka Holland stanie za kamerą "The Kind Worth Killing", adaptacji powieści Petera Swansona pod tym samym tytułem.

Głównym bohaterem książki Swansona ("Dziewczyna z zegarem zamiast serca") jest Ted, z pozoru zwyczajny mężczyzna, który podczas podróży poznaje kobietę o imieniu Lily. Sądząc, że nigdy więcej jej nie spotka, żali się nieznajomej na swoją niewierną żonę, wyznając, że marzy o tym, by pozbawić ją życia. Lily zaskakuje bohatera, oferując mu pomoc w zaplanowaniu zbrodni. Ted nie spodziewa się, że jego nowa znajoma ma w tej materii spore doświadczenie...

Agnieszka Holland w rozmowie z portalem Deadline przyznała, że w scenariuszu zaintrygowała ją historia. "Jest pełna paradoksów, a ja je uwielbiam". Główną bohaterkę swojego filmu opisała jako "twardą jak stal, lecz jednocześnie kruchą jak szło. Czy Lily jest ofiarą? Psychopatką? Czy po prostu szuka zemsty?" Reżyserka wyraziła przekonanie, że taka postać otwiera przed utalentowaną aktorką ogromne pole do popisu. 

Nie wiadomo na razie nic na temat obsady "The Kind Worth Killing", ale Holland zapowiada, że film będzie utrzymany w tonie psychologicznego thrillera z elementami krwawej czarnej komedii. Autorem scenariusza do filmu jest Christopher Kyle ("Aleksander", "Serena").

Więcej o: