"Czerwony kapitan" z Maciejem Stuhrem wielkim hitem na Słowacji

Słowacko-czesko-polska produkcja "Czerwony kapitan" z Maciejem Stuhrem w roli głównej pobił rekord otwarcia na Słowacji.

"Czerwony kapitan" wywołał prawdziwą sensację w słowackich kinach. Jak podają WirtualneMedia.pl, film obejrzało w premierowy weekend otwarcia 10-12 marca 36 328 widzów. Po dodaniu do tej liczby osób, która miała okazję wziąć udział w pokazach przedpremierowych, liczba wzrasta do 38 184 widzów. To absolutny rekord w Słowacji, która liczy 5,4 miliona mieszkańców.

Fabuła "Czerwonego kapitana" jest osadzona na początku lat 90., w momencie rozpadania się Czechosłowacji. Na placu budowy zostaje odnaleziony szkielet noszący ślady tortur. Richard Krauz (w tej roli Maciej Stuhr), ambitny młody porucznik wydziału zabójstw, zaintrygowany tym makabrycznym znaleziskiem, za wszelką cenę stara się rozwiązać zagadkę, do której kluczem jest czaszka z wbitym w nią gwoździem. Podążając za dowodami i poszlakami Krauz odkrywa kolejne elementy układanki powiązań byłej czechosłowackiej SB z nową policją i niektórymi dostojnikami Kościoła.

"Czerwonego kapitana" wyreżyserował Michala Kollár na podstawie bestsellerowej powieści Dominika Dána pod tym samym tytułem. Książka sprzedała się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy, bijąc rekordy popularności. W Polsce ukazała się jesienią ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina. 

Polska premiera filmu odbędzie się latem 2016 roku.

Komentarze (100)
"Czerwony kapitan" z Maciejem Stuhrem wielkim hitem na Słowacji
Zaloguj się
 • Ewa Ewa

  Oceniono 259 razy 225

  Dlaczego Maciek Stuhr jest ciągle nazywany "młodym Stuhrem"? Po pierwsze nie jest młody, po drugie ma imię, a po trzecie już chyba udowodnił, że zasługuje na swoją własną karierę a nie na ciągłe porównywanie na ojca.

 • szaja25

  Oceniono 140 razy 120

  Zawsze uważałem go za niedocenianego aktora, jeszcze będzie prawdziwą gwiazda.

 • wawa1920

  Oceniono 72 razy 50

  Teraz płatni hejterzy za judaszowe 1,5zł z Nowogrodzkiej wyleją na pana Sthura wiadra pomyj.

 • labeo

  Oceniono 53 razy 41

  Dlaczego na Słowacji premiera 10 marca a w Polsce dopiero latem? Z czego to się bierze?

 • driftoczenko

  Oceniono 52 razy 40

  Nie wolno oglądać tego filmu, bo Prezes zabrania.

 • zbycho52

  Oceniono 43 razy 35

  Krauz odkrywa kolejne elementy układanki powiązań byłej czechosłowackiej SB z nową policją i niektórymi dostojnikami Kościoła.
  W Polse ten film bedzie zakazany,bo nie moze tak byc,ze dostojnicy kosciola byli powiazani z SB,przeciez to jest klamstwo.PiS powinien oskarzyc rezysera,producenta i innych o obraze uczuc religijnych.

 • zibi1971

  Oceniono 54 razy 32

  Czy Gazeta mogłaby niepublikować postów prawicowych przygłupów? Niech wracają do redaktora Gmyza i jego gadzinówki. Wracając do tematu brawo Panie Maćku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX