Obsesja zemsty ***

Widzenie tunelowe

Maria ucieka z synem z ogarniętej wojną domową Kolumbii. Kobieta przybywa na Wyspy Kanaryjskie, zatajając przed dzieckiem prawdziwy powód wyboru tej destynacji. Matka jest pewna, że gdzieś tam znajdzie żołdaka, który zgwałcił i doprowadził do śmierci jej córkę.

Hiszpański dramat jest drugim filmem wyreżyserowanym przez Samuela Martina Mateosa i Andresa Luquego, producenta z blisko 50 tytułami na koncie. Mimo doświadczenia twórców, można odnieść wrażenie, że to, co próbują przekazać i to, co udaje im się przekazać, to często dwie różne rzeczy. Paradoksalnie, właśnie to - plus znakomita Juana Acosta w roli głównej - odrobinę przypadkowo stanowi o pewnej sile filmu i sprawia, że ogląda się go z zainteresowaniem.

Żaden z bohaterów nie budzi całkowitej sympatii widza. Obsesja Marii, która nie może mieć stuprocentowej pewności co do swojej racji i jest gotowa poświęcić wszystko, byle tylko osiągnąć cel, sprawia, że trudno się z nią do końca utożsamiać. Kobietę i jej synka bierze pod skrzydła szkolny psycholog, ale wydaje się, że robi to z mocno egoistycznych pobudek, a ponadto sam ma problemy, nad którymi mógłby pochylić się jakiś specjalista. Właśnie ułomności bohaterów sprawiają, że - mimo niedociągnięć - "Obsesję zemsty" ogląda się z zaciekawieniem.

Ocena: 3/6

"Obsesja zemsty", dramat, Hiszpania 2015, 106 min., reż. Andrés Luque, Samuel Mart~n Mateos, występują: Juana Acosta, Carmelo Gómez, Adriana Ugarte, Félix Gómez, Iván Luengo, Toni Acosta

Więcej o: