Program TV na dziś: "Seks, miłość i terapia" z Sophie Marceau, Simon Pegg w "Gazu, mięczaku, gazu" i pierwszy odcinek "Weinberga" [POLECAJ TV - 05.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 5.04

Nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił Waszej uwagi na spektakl w Teatrze Telewizji, co niniejszym czynię. Ale nie tylko to dzisiaj warto. Sami się przekonacie, czytając listę. Polecaj TV rzecz jasna wraca jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku. Bardzo.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Romeo i Julia - spektakl teatralny, Polska 1974, reż. Jerzy Gruza, Jan Tyszler, wyk. Bożena Adamek, Krzysztof Kolberger, Ryszarda Hanin, Tadeusz Białoszczyński (105 min)

W ramach miesiąca z Szekspirem w TVP Kultura, klasyczna, bez większego kombinowania, inscenizacja tragedii Szekspira z Bożeną Adamkówną i Krzysztofem Kolbergerem w rolach głównych. Romans tragiczny, sztuka dramatyczna, a spektakl dostojny i bardzo dobry. POZYCJA KLASYCZNA.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Gazu, mięczaku, gazu (Run Fatboy Run) - komedia romantyczna, Wielka Brytania 2007, reż. David Schwimmer, wyk. Simon Pegg, Thandie Newton, Hank Azaria, Dylan Moran (96 min)

Dla mnie wspaniałość. Pięć lat temu pan Dennis miał ożenić się z panną Libby. Ona była z nim w ciąży, a ślub był już zaplanowany. W dniu wesela on jednak rozmyślił się i przed narzeczoną uciekł. Po pięciu latach zdaje sobie sprawę, że była to miłość jego życia. Dziewczyna pogodziła się już z losem jednak i ma nowego narzeczonego. Aby ją odzyskać, Dennis postanawia wziąć udział w maratonie, mimo że nikt nie daje mu szans na to, że do mety dobiegnie. Rewelacyjny Simon Pegg, którego znacie choćby z wybitnego filmu "Hot Fuzz - Ostre psy". ŚWIETNE! POLECAM!

 

TVN 7 godz. 20:00

Po zachodzie słońca (After the Sunset) - komedia sensacyjna, USA 2004, reż. Brett Ratner, wyk. Pierce Brosnan, Salma Hayek, Woody Harrelson, Don Cheadle (97 min)

Sympatyczny złodziej przechodzi na emeryturę z piękną partnerką u boku, ale agent FBI spokoju im nie daje. Zresztą chyba ma rację, bo ta całą emerytura wygląda na taką na niby. NIC WIELKIEGO, ALE OGLĄDA SIĘ PRZYJEMNIE.

 

Canal+ Film godz. 20:00

Seks, miłość i terapia (Tu Veux Ou Tu Veux Pas) - komedia romantyczna, Francja/Belgia 2014, reż. Tonie Marshall, wyk. Sophie Marceau, Patrick Bruel, André Wilms, Sylvie Vartan (84 min)

Premiera w telewizorze. Zwiewna, sympatyczna i do uśmiechu. On jest seksoholikiem w trakcie terapii, i terapeutą par. Stara się wyjść ze swojego uzależnienia, ale będzie mu trudno, bo nowo zatrudniona asystentka jest atrakcyjną kobietą, i do tego nimfomanką. BARDZO TO PRZYJEMNE.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Północ w ogrodzie dobra i zła (Midnight in the Garden of Good and Evil) - dramat kryminalny, USA 1997, reż. Clint Eastwood, wyk. John Cusack, Kevin Spacey, Jack Thompson, Jude Law (148 min)

Młody pisarz przybywa do Savannah, aby opisać szczegóły prestiżowego przyjęcia wydawanego przez Jima Williamsa. W trakcie imprezy Jim zostaje aresztowany za zamordowanie kochanka. Eastwood jako reżyser jest równie dobry jak wtedy, gdy w dłoni trzyma swoje wielkie magnum. WARTO ZOBACZYĆ.

TVN 7 godz. 22:10

Niesamowity jeździec (Pale Rider) - western, USA 1985, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie Snodgress, Chris Penn (115 min)

Coy LaHood chce przejąć zyski, które mieszkańcom niewielkiej osady górniczej przynosi wydobycie złota. Terroryzuje ich, nie przebierając w środkach. Bezsilni górnicy nie stawiają oporu. Okazuje się, że ziemia kryje wielkie bogactwo, a w sprawę wmiesza się sam pan Eastwood. DLA SMPATYKÓW GATUNKU. I EASTWOODA OCZYWIŚCIE.

TVP 1 godz. 22:30

To nie tak, jak myślisz, kotku - komedia, Polska 2008, reż. Sławomir Kryński, wyk. Katarzyna Figura, Jan Frycz, Jacek Borusiński, Tomasz Kot (101 min)

Drogi bohaterów tej cokolwiek żałosnej komedyjki krzyżują się w sopockim hotelu. I tam kochankowie biegają między pokojami. LEPIEJ SIĘ ZDRZEMNĄĆ

TVP Kultura godz. 00:25

Zła krew (Mauvais sang) - film kryminalny, Francja 1986, reż. Leos Carax, wyk. Denis Lavant, Julie Delpy, Juliette Binoche, Michel Piccoli (113 min)

Mieszanka gatunkowa, od filmu gangsterskiego aż po futurystyczną baśń, z chorobą która dotyka ludzi, którzy uprawiają miłość bez miłości. Bardzo głośny swego czasu film, odnoszący się do szalejącej w latach 80. XX wieku epidemii AIDS, czyli krótko mówiąc PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

SERIAL

Cinemax godz. 21:50

Banshee 4 (Banshee) - serial sensacyjny, USA 2016, reż. Ole Christian Madsen, Jonathan Tropper, David Schickler, wyk. Antony Starr, Ivana Milicević

Powtórka odcinka pierwszego serii czwartej. Imć Lucas Hood, który w wyniku oszustwa został szeryfem prowincjonalnego miasteczka w okolicy zamieszkałej przez amiszów, kontynuuje przestępczą działalność i przy okazji walczy z demonami przeszłości. A scenarzyści żonglują konwencjami, zaskakują rozwiązaniami i nawiązaniami do znanych historii. Odcinków będzie osiem. Z SEZONU NA SEZON CORAZ LEPSZE

 

TNT godz. 23:10

Weinberg - serial kryminalny, Niemcy 2015, wyk. Friedrich Mücke, Gudrun Landgrebe, Antje Traue, Arved Birnbaum (65 min)

Niemiecki kryminał, chociaż ja prędzej nazwałbym go psychothrillerem. Jest napięcie, i wciąga. Pan budzi się zamglonej winnicy bez świadomości kim jest i skąd wziął się w tym miejscu. Nie wie też skąd się wzięło leżące obok ciało kobiety martwej. Próbuje więc na własną rękę dociec prawdy o sobie i morderstwie. Ale jest mu tym trudniej, im bardziej utrudniają mu śledztwo lokalesi, którzy mają swoje bardzo brzydkie tajemnice. JEST NAPIĘCIE I WCIĄGA.

 

TVN 7 godz. 00:30

Blef (The Catch) - serial sensacyjny, USA 2016, wyk. Mireille Enos, Sonya Walger, Alimi Ballard, Rose Rollins (60 min)

Jeszcze raz pierwszy z odcinków dziesięciu, o właścicielce biura detektywistycznego w Los Angeles, która pada ofiarą oszustwa. Oszustem okazał się narzeczony, którego teraz za wszelką cenę próbuje odszukać. A poza tym pani jest naprawdę świetnym detektywem, więc klientów też jej nie brakuje. JEST PRZYJEMNOŚĆ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00

Brzmienie lat 90. (Welcome to the 90') - serial dokumentalny, Niemcy 2014, reż. Frank Ilgener, Katharina Vollmeyer, Stephanie Schäfer, Matthias Reitze (52 min)

Druga z czterech części barwnej podróży przez barwną dekadę. Ale nie ogranicza się wyłącznie do historii muzyki tego okresu. To również przegląd zjawisk i osobowości tego okresu. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP Historia godz. 22:25

Hair - film dokumentalny, Polska 1971, reż. Marek Piwowski (16 min)

Film dokumentujący IX Konkurs Fryzjerski Państw Socjalistycznych o Puchar Przyjaźni, który odbył się w Warszawie w 1971 roku. DUŻA ROZKOSZ.

TVP 2 godz. 22:50

Macierzyństwo zastępcze. Kwitnący przemysł Indii (House of Surrogates) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Matt Rudge (60 min)

Macierzyństwo zastępcze stało się w Indiach biznesem osiągającym zyski o wartości ponad 2 miliardów dolarów rocznie. W filmie wypowiadają się biologiczni rodzice oraz matki zastępcze. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 23:00

Dawkins i Krauss - o zbędności religii (The Unbelievers) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Gus Holwerda (73 min)

Dwie gwiazdy racjonalizmu, panowie Richard Dawkins i Laurence Krauss mówią o tym, jak ważna jest nauka i jak niebezpieczne są religie. Plus krótkie oświadczenia znanych naukowców i gwiazd, między innymi Stephena Hawkinga, Ayaana Hirsi Ali'ego, Sama Harrisa, Cameron Diaz, Woody'ego Allena, Iana McEwana i Davida Silvermana. WARTO POSŁUCHAĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 22:50

Bestia z Belize (Poseidon Rex) - film SF, USA 2013, reż. Mark L. Lester, wyk. Brian Krause, Anne McDaniels, Steven Helmkamp, Candice Nunes (81 min)

Mała wyspa u wybrzeży Belize zostaje sterroryzowana przez prehistorycznego gada, którego oczywiście obudzono przypadkiem. MOMENTAMI MÓZG URYWA.