Rogue One: A Star Wars Story - jest zwiastun!

?Rogue One: A Star Wars Story? to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku i (podobno) pierwszy w historii film z serii "Gwiezdne wojny", w którym nie pojawi się Jedi. Wreszcie możemy zobaczyć pierwszy zwiastun.

To tzw. teaser trailer, który jednak daje pewne pojęcie na temat tego, czego fani mogą spodziewać się po "Rogue One: A Star Wars Story", ale nie zdradza zbyt wielu szczegółów fabuły. Już w pierwszych sekundach poznajemy główną bohaterkę, Jyn Erso. Wciela się w nią Felicity Jones, która oczarowała świat w "Teorii wszystkiego". Obok niej w filmie pojawią się m.in. Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Jiang Wen i Forest Whitaker.

Akcja filmu będzie rozgrywała się przed wydarzeniami pokazanymi w pierwszej odsłonie cyklu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja", który miał premierę w 1977 roku, czyli między trzecim a czwartym epizodem.

Ma to być pierwszy samodzielny film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, który nie będzie skupiał się na historii Skywalkerów. "Rogue One: A Star Wars Story", który w Polsce będzie pokazywany jako "Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie", opowiada historię buntowników próbujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci.

Reżyserię "Rogue One: A Star Wars Story" powierzono Garethowi Edwardsowi ("Godzilla"), za scenariusz odpowiada Chris Weitz ("Kopciuszek"). Premiera filmu jest zapowiedziana na 23 grudnia 2016 roku.

Więcej o: