"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Eddie Redmayne jako czarodziej z lat 20. I tajemnicza walizka

W sieci pojawił się pełen zwiastun filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" z Eddiem Redmaynem w roli głównej. Akcja filmu osadzona jest na 70 lat przed wydarzeniami znanymi z serii o Harrym Potterze.

W 1926 roku Newt Scamander (Reddmayne), wyrzucony z Hogwartu za narażenie ludzkiego życia przez kontakt ze zwierzęciem, podróżuje do Nowego Jorku z tajemniczą walizką, w której mieści się ogromna ilość magicznych przedmiotów. Bohater po przybyciu do Stanów Zjednoczonych dowiaduje się, że amerykańska społeczność jest dużo mniej tolerancyjna wobec czarodziejów i adepci magii muszą ukrywać swoje zdolności przed światem. Scamanderowi po piętach depcze śledczy Percival Graves (Colin Farrell), który zdaje się wiele wiedzieć na temat przeszłości bohatera. Podczas ich rozmowy pada nazwisko Albusa Dumbledora...

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" wyreżyserował David Yates. W roli scenarzystki zadebiutuje sama J.K. Rowling, autorka literackiego pierwowzoru. W obsadzie ponadto znaleźli się Katherine Waterston ("Wada ukryta"), Ezra Miller ("Musimy porozmawiać o Kevinie"), Ron Perlman (seria "Hellboy") and Jon Voight.

Film wejdzie do kin 18 listopada.

Więcej o: