Ben Affleck zagra i wyreżyseruje "Batmana". Premiera w 2018 roku

Miażdżące recenzje "Batman v Superman" najwyraźniej nie zniechęciły Bena Afflecka do roli Batmana. Aktor nie tylko powróci do roli superbohatera w kolejnym filmie, ale stanie też za kamerą nowej odsłony "Batmana".

To już oficjalne - Ben Affleck wyreżyseruje "Batmana", najnowszy film poświęcony superbohaterowi. Aktor zagra również główną rolę. Informacją podzielił się CEO Warner Bros Kevin Tsujihara podczas tegorocznego CinemaCon. Potwierdził w ten sposób plotki krążące w branży od kilku miesięcy. 

Decyzja o obsadzeniu Afflecka w roli Batmana kilka lat temu wywołała obawy wśród fanów serii - niesłusznie, bo choć "Batman v Superman: Świat sprawiedliwości" zebrał raczej chłodne recenzje, dziennikarze niemal jednogłośnie wskazywali, że kreacja aktora to najjaśniejszy punkt produkcji Zacka Snydera. Nie przeszkodziło to zresztą produkcji DC zarobić od premiery blisko 800 milionów dolarów.

Podobnie zaangażowanie Afflecka jako reżysera może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zdobywca Oscara za "Operację Argo" udowodnił już nie raz, że dobrze radzi sobie w podwójnej roli.

Wszystko wskazuje na to, że premiera "Batmana" odbędzie się w 2018 roku.

 

 

Więcej o: