Ratchet i Clank

Obejrzyj sobie platformówkę

W 2002 r. światło dzienne ujrzeli zwierzakopodobny kosmita Ratchet oraz robot Clank. Bohaterowie kolorowej zręcznościówki podbili serca nie tylko najmłodszych graczy. Dowcipne dialogi, szybka akcja i wciągająca rozgrywka zapewniły im występy w niezliczonym szeregu kontynuacji. Miałem przyjemność bawić się jedną z części i muszę przyznać, że wsiąkłem w grę na długie godziny. Wkrótce okaże się czy sympatyczny duet nie straci jednego życia, wykonując przeskok z konsoli do kina.

Fabuła opiera się na historii z oryginału. Po zniszczeniu własnej planety, Drek wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie, na jego drodze staje para zupełnie niespodziewanych - chyba że jednak spodziewanych, bo w końcu tytułowych - bohaterów. Razem z równie nietypowymi Strażnikami Galaktyki spróbują powstrzymać złoczyńcę.

W angielskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyli m.in. Paul Giamatti, John Goodman i Rosario Dawson. Do polskiego dubbingu zaproszono Macieja Musiała, Jerzego Kryszaka oraz Łukasza Nowickiego. Czy film oceniony zostanie równie dobrze, co pojawiająca się równolegle odświeżona odsłona gry? Tego jeszcze nie wiem - w USA animacja będzie miała premierę tydzień później niż w Polsce, w związku z czym "Ratchet i Clank" wchodzą do naszych kin bez pokazu prasowego.

Ratchet i Clank, animacja, przygodowy, USA 2016, 94 min, reż. Kevin Munroe, występują: Maciej Musiał, Jerzy Kryszak, Łukasz Nowicki, Waldemar Barwiński, Mirosław Wieprzewski, Grzegorz Hyży, Piotr Bąk