9-letni Jacob Tremblay, największe aktorskie odkrycie sezonu, w kolejnym ekstremalnym projekcie

9-letni Jacob Tremblay, który podbił serca widzów na całym świecie rolą w filmie "Pokój" Lenny'ego Abrahamsona, powraca w kolejnym filmie. Dziecięcy aktor zagra w horrorze "Zanim się obudzę", opowiadającym o chłopcu, którego koszmary stają się rzeczywistością.

O Jacobie Tremblayu, dziewięcioletnim chłopcu, który w zaskakującym tempie utorował sobie drogę do fabryki snów w Hollywood, można pisać tylko jak o fenomenie. Choć Jacob rozpoczął swoją aktorską przygodę jak większość młodych talentów od grania w reklamach i krótkometrażowych filmach, to na prawdziwy angaż nie musiał długo czekać. Zadebiutował w wieku siedmiu lat w filmowej adaptacji animowanej bajki "Smerfy 2" (2013) wyreżyserowanej przez Raję Gosnella.

Niespełna dwa lata później mogliśmy go podziwiać w jego pierwszej poważnej roli w Oscarowym filmie "Pokój" (2015). Młody aktor zagrał tam kilkuletniego Jacka uwięzionego od urodzenia w jednym pomieszczeniu. U boku Tremblaya wystąpiła Brie Larson. Aktorka na gali wręczenia Złotych Globów wyznała, że Trembley jest połową tej nagrody i połową jej roli. Żeby móc zagrać w filmie "Pokój" Jacob pokonał w castingu 2 000 chłopców. Jak wspomina reżyser Lenny Abrahamson – od razu dało się wyczuć, że ten chłopiec jest niezwykły.

Potwierdzeniem dla przeczucia Abrahamsona była nagroda Critics Choice Movie Award w kategorii najlepszy młody talent oraz kilkanaście innych zdobytych statuetek. Zdaniem niektórych, pomimo swojej niesamowicie dojrzałej i przejmującej roli, Tremblay nie został wyróżniony w nominacjach do Złotego Globu czy Oscara tylko ze względu na wyjątkowo młody wiek.

Przed młodziutkim aktorem jednak kolejna szansa na pokazanie się światu przy okazji premiery horroru "Zanim się obudzę", gdzie Tremblay wcielił się w rolę adoptowanego chłopca, którego sny potrafią się urzeczywistniać. U boku aktora występuje Kate Bosworth, a ich współpraca, jak sądzą krytycy, może być równie owocna jak duet – Bruce Willis i Haley Joel Osment, którzy na długo podbili serca widzów w "Szóstym zmyśle".

"Zanim się obudzę" opowiada o młodym małżeństwie, które po utracie syna adoptuje 8-letniego chłopca. Rodzice robią wszystko, by stworzyć dziecku kochającą się i szczęśliwą rodzinę. Szybko okazuje się jednak, że Cody (Tremblay), który jest uroczym i grzecznym chłopcem, skrywa mroczny sekret. Kiedy Cody zasypia, jego sny stają się rzeczywistością. Koszmary również.. Rodzinę zaczynają nawiedzać wyśnione przez chłopca demony. Jessie i Mark zrobią wszystko, by dotrzeć do źródła lęków syna, zanim ich życie zmieni się nie do poznania.

"Zanim się obudzę" w kinach od 27 maja.

Więcej o: