Świetne oceny krytyków i frekwencja. Ale też cena biletu. "Planeta Singli" za jedyne 10 zł

Komedia Mitji Okorna jest pierwszym filmem, który w 2016 roku przekroczył w polskich kinach frekwencję 1,5 mln widzów. Teraz ten i inne dobre polskie filmy będzie można zobaczyć, nie rujnując portfela.

- "Planeta Singli" - kino rozrywkowe, jakiego w Polsce od lat nie widziano - pisał w recenzji filmu Marek Kuprowski. - To chyba pierwsza od czasu "Kilera" (lub jego ciut młodszych, gangsterskich kuzynów) polska komedia, na której śmiałem się w głos i dwukrotnie prawie spadłem z fotela - dodawał recenzent.

Komedia Mitji Okorna jest pierwszym filmem, który w 2016 roku przekroczył w polskich kinach frekwencję 1,5 mln widzów. Teraz "Planetę Singli" będzie można zobaczyć, nie rujnując portfela. Bilet na ten obraz i inne projekcje z cyklu Kultury Dostępnej w Kinach będzie można kupić za 10 zł.

Zobacz wideo

Pokaz "Planety Singli" 21 lipca. A już w najbliższy czwartek 28 kwietnia w sieci kin Helios i warszawskim Iluzjonie będzie można obejrzeć nagrodzonych w Gdyni "Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy".

Zobacz wideo

Bijąca rekordy popularności "Planeta Singli" to tylko jeden film z czwartego cyklu projektu Narodowego Centrum Kultury, który potrwa od 5 maja do 25 sierpnia. W ramach Kultury Dostępnej w Kinach zobaczymy także m.in. nagradzane "Córki Dancingu", "Moje córki krowy" i "Demona".

- "Moje córki krowy" to film bardzo życiowy, miesza w sobie sceny dramatyczne z komediowymi. Pozwala na chwilę refleksji o rodzinnych relacjach z tymi, którzy odchodzą i z którymi zostajemy. Wspaniałe role zagrali w filmie Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. Serdecznie zapraszam do kin 23 czerwca o godz. 18:00 - zachęca aktorka Agata Kulesza.

Repertuar projekcji: 5 maja - "Potop Redivivus", reż. Jerzy Hoffman; 12 maja - "Córki Dancingu", reż. Agnieszka Smoczyńska; 19 maja - "Apartament", reż. Maciej Czajkowski, Przemysław Häuser; 26 maja - "Panie Dulskie", reż. Filip Bajon; 2 czerwca - "Chce się żyć", reż. Maciej Pieprzyca; 9 czerwca - " Król życia", reż. Jerzy Zieliński; 16 czerwca - "Papusza", reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze; 23 czerwca - "Moje córki krowy", reż. Kinga Dębska; 30 czerwca - "Jesteś bogiem", reż. Leszek Dawid; 7 lipca - "Demon", reż. Marcin Wrona; 14 lipca - "Na granicy", reż. Wojciech Kasperski; 21 lipca - "Planeta Singli", reż. Mitja Okorn; 28 lipca - "Karbala", reż. Krzysztof Łukaszewicz; 4 sierpnia - "Powstanie Warszawskie", reż. Jan Komasa; 11 sierpnia - "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", reż. Janusz Majewski; 18 sierpnia - "Historia Roja", reż. Jerzy Zalewski; 25 sierpnia - "Niewinne", reż. Anne Fontaine.

Pełny repertuar i adresy kin można znaleźć na stronie Kulturadostepna.pl >> .

Więcej o: