"Snowden" Olivera Stone'a ujawni prawdę na temat najsłynniejszego wycieku danych w historii USA? [ZWIASTUN]

Jest już pierwszy zwiastun filmu "Snowden" Olivera Stone'a. W roli głównej występuje Joseph Gordon-Levitt.

Zwiastun przedstawia biografię Edwarda Snowdena od momentu jego szkolenia w armii. Z powodu kontuzji nogi bohater zostaje zmuszony porzucić tę ścieżkę kariery. Dzięki ambicji i ciężkiej pracy udaje mu się nawiązać współpracę z NSA. Idealista Snowden szybko przekonuje się jednak, że amerykański rząd, zasłaniając się "dobrymi intencjami", okłamuje swoich obywateli.

 

"NSA śledzi każdy telefon na świecie... w rządzie dzieje się coś bardzo niedobrego. Nie mogę tego zignorować", mówi w jednej ze scen grany przez Gordon-Levitta bohater. Aby ujawnić prawdę na temat NSA, bohater wymyśla podstęp. Reszta jest historią.

Na zwiastun filmu zareagował już sam Edward Snowden, który przebywa obecnie w Rosji. Mężczyzna napisał na Twitterze: "Na dwie minuty i trzydzieści dziewięć sekund wszyscy w NSA przestali pracować".

Oprócz Josepha Gordona-Levitta w filmie zobaczymy Shailene Woodley, Zachary'ego Quinto, Nicolasa Cage'a i Melissę Leo. Scenariusz autorstwa Olivera Stone'a i Kierana Fitzgeralda powstał na podstawie dwóch książek: "The Snowden Files: The Inside Story of the World's Most Wanted Man" autorstwa dziennikarza Luke'a Hardinga oraz powieści "Time of the Octopus" napisanej przez rosyjskiego prawnika Snowdena, Anatoly'ego Kuchereny.

Światowa premiera filmu odbędzie się we wrześniu 2016 roku.

ZOBACZ TEŻ: Książki o Edwardzie Snowdenie i największym w dziejach skandalu podsłuchowym >>