Niebieska szminka, cekiny i disco – polski przebój w wersji, jakiej jeszcze nie słyszeliście

"Wszystko czego dziś chcę" to hit Izabeli Trojanowskiej, którego nową aranżację będzie można usłyszeć w filmie "#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej. Dziś prezentujemy teledysk zrealizowany do tego utworu.

Nową aranżację hitu stworzył duet Griot Groove z Białegostoku, w skład którego wchodzą Vitalis Popoff i Wiktor Szczygieł. Kawałek zasilił ścieżkę dźwiękową do filmu "#Wszystkogra" i wykonują go Eliza Rycembel, Karolina Czarnecka (znana z popularnego utworu "Hera, Koka, Hasz, LSD") i Irena Melcer. Aktorki występują w nocnym klubie ucharakteryzowane na gwiazdy estrady lat 70. - ich znak rozpoznawczy to mocny makijaż, nastroszone fryzury i cekiny.

Cekiny, dubstep i wysokie obcasy

- To była bardzo trudna scena, ponieważ przeniosłyśmy się na chwilę w czasie, do lat 70. - mówi Eliza Rycember, filmowa Zosia. - Mamy pełną charakteryzację, niebieskie usta, błyszczące kostiumy, obcasy, tańczymy na podświetlanej podłodze. 

- To była trudna scena, ostatnia w ciągu dnia. Są tu bardzo dynamiczne ujęcia, a trudno powtórzyć sekwencje taneczne, ponieważ niektóre z nich były improwizowane. Praca nad układami tanecznymi sprawiła mi jednak wiele satysfakcji - przyznaje aktorka.

Utwór "Wszystko czego dziś chcę" Izabeli Trojanowskiej pochodzi z debiutanckiej płyty artystki "Iza" wydanej w 1981 roku.

Warszawa skąpana w dźwiękach największych polskich hitów

W filmie "#Wszystkogra" oprócz przeboju Trojanowskiej będzie można usłyszeć hity Perfectu, Maanamu, T.Love, Lombardu - wszystkie z nich w nowym brzmieniu. Nie zabraknie również kultowych tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Kory, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Mogielnickiego i Tomasza Lipińskiego.

Musical opowiada historię Zosi (Eliza Rycembel), która próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety wspólnie podejmą walkę o rodzinny dom. Odkryją, że są dla siebie źródłem siły i odwagi. Czy to wystarczy, by zmienić zasady gry i znaleźć szczęście?

"#Wszystkogra" od 6 maja w kinach.

 

Więcej o: