Alden Ehrenreich zagra młodego Hana Solo. To dobry wybór?

Znany z filmów "Piękne istoty" i "Ave, Cezar!" 26-letni Alden Ehrenreich zdobył rolę młodego Hana Solo. Premiera filmu planowana jest na 2018 rok.

Alden Ehrenreich pokonał ponad 2500 kandydatów do roli najsłynniejszego szmuglera i bohatera Sojuszu Rebeliantów. O angaż w filmie o młodym Hanie Solo walczyli także m.in. Miles Teller ("Whiplash"),  Taron Egerton ("Kingsman: Tajne służby") i Ansel Elgort ("Gwiazd naszych wina"). 

Nieznane są na razie szczegóły fabuły samego filmu - wiadomo jedynie, że opowie on o początkach przyjaźni Hana Solo z jego futrzanym przyjacielem Chewbaccą. Wydarzenia będą rozgrywały się na kilka lat przed tym, jak Solo poznał Luke'a Skywalkera i i zdecydował się zawiesić karierę przemytnika, by stanąć do walki z Imperium.

Czy dla Aldena Ehrenreicha rola Hana Solo stanie się podobnie jak w przypadku Harrisona Forda przepustką do światowej kariery? Przekonamy się za dwa lata. 

Za kamerą produkcji staną Chris Miller i Phil Lord ("LEGO PRZYGODA", "22 Jump Street"). Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan oraz Jon Kasdan. Premiera planowana jest na 25 maja 2018 roku.

Czy Alden Ehrenreich sprawdzi się w roli Hana Solo?