"Sąsiedzi 2"

Marek Kuprowski
Moja ulica murem podzielona

Od chwili, w której Mac (Seth Rogen) i Kelly (Rose Byrne) wygrali wojnę o spokój na dzielni z bractwem studenckim, minęły dwa lata. Ponieważ „Sąsiedzi” sprzedali się nieźle, najwyższy czas na kontynuację. Tym razem, młode małżeństwo będzie musiało uporać się z... imprezującymi studentkami. Na ratunek ciut starszemu pokoleniu popędzi spacyfikowany przywódca wrogich oddziałów z części pierwszej (Zac Efron).

Pomysł mało odkrywczy, ale wydaje się naturalną kontynuacją myśli komedii sprzed dwóch lat. Skoro zajawka zwiastuje równie odgrzewane żarty, nowe będą przynajmniej nazwiska – do obsady dołączają m.in. Chloe Grace Moretz oraz Selena Gomez, a wraca także Dave Franco.

„Sąsiedzi” nie byli filmem złym, ale do najlepszych dzieł Nicholasa Stollera – współtwórcy „Faceci też płaczą”, „Jestem na tak” czy „Jeszcze dłuższych zaręczyn” – nie mieli nawet wybrukowanego podjazdu. Jak sprawy mają się z drugą częścią, nie wiem, bo „Sąsiedzi 2” wprowadzają się do polskich kin zupełnie jak mordercy z Wisteria Lane – pod osłoną nocy i unikając szumu, czyli bez pokazu prasowego.

"Sąsiedzi 2", komedia, USA 2016, 92 min., reż. Nicholas Stoller, występują: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Chloë Grace Moretz, Selena Gomez, Dave Franco, Lisa Kudrow

Więcej o: