Do głosowania na niego zachęcał sam palestyński prezydent. Prawdziwa historia "Idola z ulicy"

Jest już pierwszy zwiastun filmu "Idol z ulicy", porównywanej do słynnego "Slumdoga. Milionera z ulicy" opowieści o młodym Palestyńczyku, zwycięzcy drugiej edycji arabskiego "Idola".

"Idol z ulicy" śledzi życie młodego Palestyńczyka mieszkającego w Strefie Gazy od najmłodszych lat. Uzdolniony muzycznie chłopiec w trudnych warunkach stara się rozwijać swoją pasję, udowadniając sobie i światu, że marzenia pomagają przekraczać nawet te najtrudniejsze granice.

Jego występ w popularnym programie telewizyjnym "Arab Idol" poruszył serca wszystkich. Do głosowania na niego zachęcał sam palestyński prezydent, słów uznania nie szczędził mu palestyński premier. Mohammad stał się dla pogrążonych w konflikcie Palestyńczyków iskrą nadziei, że mogą się na nowo zjednoczyć.

Za kamerą "Idola z ulicy" stanął Hany Abu-Assad, reżyser nominowanych do Oscara „Paradise Now” i „Omar” (Srebrna Żaba na Festiwalu Camerimage i Nagroda Publiczności na Transatlantyku). W jednej z głównych ról występuje Nadine Labaki, autorka takich filmów jak kultowy „Karmel” i nagrodzony na Festiwalu w Toronto „Dokąd teraz?”.

"Idol z ulicy" w kinach od 3 czerwca.

Więcej o: