Prestiżowe wyróżnienie dla Polki. Małgorzata Szumowska w projekcie z Juliette Binoche i Robin Wright

Małgorzata Szumowska dołączyła do grona autorek nowelowego filmu "Together Now", do którego zaproszono reżyserki z całego świata. Oprócz polskiej artystki w projekcie znajdą się etiudy zrealizowane m.in. przez Juliette Binoche i Robin Wright.

"Together Now" to projekt zainicjowany przez organizację non-profit "We Do It Together", która ma na celu promowanie i wspieranie produkcji filmowych realizowanych przez kobiety. W jego ramach powstanie pełnometrażowy film fabularny składający się z siedmiu nowel - każda zostanie wyreżyserowana przez inną artystkę.

Jak podaje portal HollywoodReporter.com, oprócz Małgorzaty Szumowskiej za kamerą staną także Robin Wright  ("House of Cards"), Catherine Hardwicke ("Zmierzch", "Trzynastka"), Patricia Riggen ("33"), Katia Lund ("Miasto Boga"), Haifaa Al Mansour ("Dziewczynka w trampkach") i Melina Matsoukas, która ma na swoim koncie teledyski do piosenek Rihanny czy Beyoncé.

W nowelach wystąpią gwiazdy współczesnego kina - na razie swój udział potwierdziły Juliette Binoche i Freida Pinto (znana polskim widzom z filmu "Slumdog: Milioner z ulicy"). Zdjęcia do projektu mają ruszyć w lipcu i będą realizowane jednocześnie na wielu kontynentach.

Dotychczasową filmografię Małgorzaty Szumowskiej zamyka nagrodzone m.in. na festiwalach w Berlinie i Gdyni "Body/Ciało" z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską.

 

 

Więcej o: