"Szkoła uwodzenia Czesława M." - Czesław Mozil uczy stoczniowców, jak podrywać dziewczyny

W Świnoujściu do końca maja trwają zdjęcia na planie komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” w reżyserii Aleksandra Dembskiego. Twórca, wspólnie z Moniką Franczak, jest również autorem scenariusza. W roli głównej występuje Czesław Mozil. Film trafi na ekrany kin w październiku 2016 roku.

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Film Aleksandra Dembskiego to komedia o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów z oryginalną ścieżką dźwiękową. W roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.
Reżyser i scenarzysta filmu, Aleksander Dembski, tak opowiada o tym, jak doszło do współpracy z muzykiem:

- Rok temu, pracując nad scenariuszem, zastanawiałem się, kto byłby odpowiedni do roli awanturnika, pijaka i kobieciarza, którego na dodatek wszyscy kochają. Ktoś wtedy zadzwonił do mnie i mówi: „Widziałeś? Mozil mówił na Pudelku, że chciałby kiedyś zagrać w filmie”. Wtedy mnie olśniło. Nie znaliśmy się, ale zdobyłem do niego kontakt i zadzwoniłem. Czesław oczywiście nie odebrał nieznajomego numeru. Gdy już straciłem nadzieję, przyszedł sms: „Kto dzwoni?”. Odpowiedziałem: „Aleksander Dembski, reżyser. Robię film o kobietach i alkoholu, chciałbym cię zatrudnić”. Spotkaliśmy się. I tak się zaczęło - wspomina twórca.

Czesław Mozil, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista, znany jest szerokiej publiczności jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Jego album „Debiut” został dwukrotnie wyróżniony platynową płytą. Urodzony w Polsce i wychowany w Danii absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej to nie tylko osobowość artystyczna, ale i telewizyjna. W 2011 roku został jurorem w popularnym programie talent show „X Factor”. Rolą tytułową w „Szkole uwodzenia Czesława M.” debiutuje jako aktor pierwszoplanowy.

Aleksander Dembski w ciągu swojej dotychczasowej kariery był nagradzany za filmy „Basia z Podlasia” i „Kocham Cię jak Irlandię” m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty oraz Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 19 kwietnia w Warszawie. Za produkcję odpowiadają Agora S.A. oraz Match&Spark. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

Więcej o: