"Kochaj" * [RECENZJA]

Wawa. Kac wtórny.

Sawa (Olga Boczarska) wychodzi za mąż. Przed nią jeszcze tylko wieczór panieński, który spędzi z najlepszymi przyjaciółkami: wideoblogerką (Magdalena Lamparska), dziennikarką (Aleksandra Popławska) i nie wiadomo, kim (mocno upodobniona do Joanny Liszowskiej Roma Gąsiorowska). Naturalnie, każda ma swoje rozterki i problemy. Sawa ma na przykład narastającą wątpliwość: czy naprawdę chcę wziąć ślub z tym facetem? A im dalej w seans, tym bardziej w widzu narasta wątpliwość: czy naprawdę chcę to oglądać?

W filmach tego typu zwykle obserwujemy grupkę bohaterów, którzy są ze sobą lekko powiązani, ale w "Kochaj" zaszło to zdecydowanie za daleko. Świat właściwie kończy się na bohaterkach i ich najbliższych. Macochą Sawy jest doradczyni premiera (Małgorzata Kożuchowska kontynuuje chyba reklamę operatora komórkowego, bo przez cały film wisi na telefonie), powiązanego w inny sposób z jedną z jej koleżanek i tak dalej...

Jeśli dodać do tego zagadkową pracę kamery, montaż przeprowadzony prawdopodobnie za pomocą młotka i kleju w sztyfcie, kompletnie pozbawione logiki perypetie, spotykające bohaterki (np.: idą się napić do baru i nagle znajdują się na gali mieszanych sztuk walki, przez niektórych mylnie nazywanych dyscypliną sportu) oraz fakt, że całość zmierza do happy endu walcem, to wtórnego i chaotycznego debiutu Marty Plucińskiej nie ratuje nawet parę całkiem udanych czy wesołych pojedynczych scenek. Wygląda to trochę tak, jak gdyby twórcy przez jeden dzień chodzili za aktorkami z kamerą. I choć zapewniam, że po żeńskiej wersji "Kac Wawy" ból głowy jest mniejszy, to jednak kac to wciąż kac. I tylko gościnnie pojawiającego się Jacka Fedorowicza trochę szkoda.

Ocena: 1/6

"Kochaj", komedia romantyczna, Polska 2016, reż. Marta Plucińska, występują: Olga Bołądź, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Popławska, Magdalena Lamparska, Mikołaj Roznerski, Michał Żurawski, Michał Czernecki

Komentarze (10)
"Kochaj" * [RECENZJA]
Zaloguj się
 • elwira22

  Oceniono 3 razy 1

  Galeria postaci bardzo różnorodna, kobiece role i męskie tak samo zakukają, bardzo podobał mi się Fedorowicz jako wujek . No i fabuła też dała radę.

 • miillenka

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zgadzam sie z tą recenzją, uważam, że jest krzywdząca dla filmu. Byłam z koleżankami świetnie sie bawiłyśmy. Bardzo dobrze zagrała Olga Bołądź i Kożuchowska. Ciesze sie, ze po dłuższej przerwie mogłam wreszcie zobaczyć Kożuchowską na duzym ekranie.

 • Kinga Zielińska

  Oceniono 3 razy 1

  Schowajcie się z takimi ecenzjami. Film jest w sam raz na lato. Ja byłam z gronem babskim , potem piwko i rozważania o bahaterkach do późna - przepis na udany wieczór!! :)

 • Barbara Drozdz

  0

  Beznadziejny film. Niby"dobrzy" aktorzy ale wynika z tego , że" nie dobrzy". Dźwięk - fatalny- ale może to wynika z dykcji aktorów. Nie polecam - strata czasu.

 • 0

  O ile "7 rzeczy których nie wiecie o facetach" zrobił na mnie piorunujące wrażenie o tyle uważam że "Kochaj" to całkowite dno właściwie nie zdążyłam się zorientować o co w tym obrazie na prawdę chodzi całość nie ma spójności całkowicie zgadzam się z recenzją GORĄCO NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!! Nic więcej nie powiem bo szkoda słów.... Szkoda Kochani Waszych funduszy!!!!!!!!!

 • Anne Loriel

  0

  Ja się niedociągnięciami nie przejmowałam, chciałyśmy się odmóżdzyć i pośmiać- udało się :)

 • gawronkowa

  0

  Ale to przecież nie miało być kino moralnego niepokoju, tylko komedia obyczajowo-romantyczna :) i tak właśnie było, ja się bawiłam dobrze :) i śmiało polecam

 • Luki Borek

  0

  Polski film Kochaj 2016 dostępny tutaj online seansik24.pl/filmyonline/kochaj-2016-online-pl/

 • alex170832

  Oceniono 1 raz -1

  Świetne babskie kino! Jasne, że nie będą to skazani na shawshank ale ten film naprawdę daje rade w kategoriach rozrywkowych :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX