Powstanie kontynuacja "Znachora". W filmie zagrają gwiazdy kultowej produkcji sprzed lat

Stanisława Celińska, Bożena Dykiel, Tomasz Stockinger i Artur Barciś zagrają w filmie „Wnyki”, dalszej części "Znachora" Jerzego Hoffmana. Premiera jeszcze w tym roku.

Kontynuacja losów bohaterów "Znachora" ma rozgrywać się współcześnie. W filmie zobaczymy aktorów, którzy wystąpili w produkcji Jerzego Hoffmana. Zagrają Stanisława Celińska, Bożena Dykiel, Tomasz Stockinger i Artur Barciś - podała "Gazeta Polska Codziennie".

Ale nie wystąpią odtwórcy głównych ról filmu sprzed lat - Anna Dymna i Jerzy Bińczycki, który wcielił się w główną rolę znanego chirurga Rafała Wilczura. Aktor zmarł w 1998 roku.

O realizacji "Wnyków" zadecydowali mieszkańcy Bielska Podlaskiego. W mieście toczyła się akcja "Znachora" z 1981 roku. Do dziś w Bielsku Podlaskim znajduje się sklep z pasmanterią, w którym pracowała żona głównego bohatera Maria Wilczur. I to miejsce nadal jest atrakcją turystyczną.

We "Wnykach" główny bohater Jakub Pawlicki (Ksawery Szlenkier) po latach powraca do rodzinnego miasta i zaczyna pracę jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Tu odnajdzie swoją pierwszą miłość Marysię (Aleksandra Grzelak). Kiedy Jakub będzie szukał materiału na pierwszy artykuł, pozna Joannę Czyńska - wnuczkę profesora Wilczura.

Zdjęcia do "Wnyków" w reżyserii Szymona Nowaka będą realizowane w ciągu kilku najbliższych miesięcy. A film ma zostać ukończony jeszcze w grudniu tego roku.

 

"Znachor" Hoffmana to adaptacja filmowa powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Wcześniej książka została przeniesiona na ekran w 1937 roku pod tym samym tytułem.

Więcej o: